Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Про формування ефективної мережі закладів загальної середньої освіти в районі

Дата: 25 грудня 2019 о 10:00, Оновлено 25 грудня 2019 о 10:15
Автор: Бірець С. М.
284 перегляда

23 грудня в Олександрівській РДА відбулася оперативна нарада, яку провів перший заступник голови райдержадміністрації Анатолій Каражбей.

  Інформація начальника відділу освіти райдержадміністрації Сергія Тимка про пперспективний план формування освітньої мережі Олександрівського району.

В районі функціонують 5 навчально-виховних об’єднань, в складі яких 5 опорних шкіл та 19 філій, в яких цього навчального року навчається 2807 учнів.

У порівнянні із минулим навчальним роком, кількість класів збільшилась на 2 і становить 214. Середня наповнюваність класів не змінилася і становить 13,1 учня.

Кількість класів-комплектів – 6 (минулого навчального року 5), всі вони у складі двох класів.

На рівні минулого навчального року, залишилася кількість дітей з особливими освітніми потребами, які потребують індивідуального навчання та на 6 осіб збільшилася кількість дітей, які потребують інклюзивного навчання (43 особи цього навчального року проти 37 минулого).

Протягом останніх років відбулося пониження ступенів 9 закладів загальної середньої освіти. З І-ІІІ ст. до І-ІІ ст.  6 закладів (Голиківська, Івангородська, Єлизаветградківська, Цвітненська, Вищеверещаківська, Соснівська філії).

З І-ІІ ст.  до І ст.  3 заклади – Бовтиська, Триліська і Розумівська філії. На даний час в Триліській і Розумівській філіях призупинено навчальний процес, учні підвозяться до опорних закладів.

Опорна школа – це найбільш раціональний спосіб організації освітнього процесу. Наразі, робота протягом трьох останніх років окреслила усі переваги надання якісної освіти у школах де створені належні умови, організовано підвезення та здійснюється фахове викладання.

Під час створення мережі опорних шкіл, дані заклади освіти отримали значні суми фінансування з освітньої субвенції, що дало можливість провести їх оснащення сучасними засобами навчання. Зокрема, в кожному опорному закладі є мінімум 2 комп’ютерні класи, а в окремих класах є навчальні комп’ютери комплекси, що складаються з планшетів.

Учні з сільської місцевості завдяки організованому підвезенню мають доступ до якісної освіти в опорних школах.

В опорних закладах більшість вчителів мають вищу та І кваліфікаційні категорії.

Вирішено соціальні питання – вчителі зі шкіл, де призупинено навчання чи понижено ступінь працюють в опорних закладах.

Результати говорять самі за себе. Переможцями обласного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад стали 11 учнів району, які здобули   14 призових місць.

Переможцями обласного етапу Малої академії наук стали 8 учнів – 5 учнів КЗ “Олександрівське НВО №1” та 3 учня КЗ “Михайлівське НВО”.

Порівнюючи результати участі учнів закладів освіти району за 2016-2019 роки в III (обласному етапі) Всеукраїнських учнівських олімпіад та Малої академії наук слід зазначити, що в 2015-2016 навчальному році призових місць було 11, а в 2018-2019 н.р.- 22.

Під час складання ЗНО одинадцятикласники закладів освіти району з більшості предметів демонструють зростання результативності.

Якісний показник результатів зовнішнього незалежного оцінювання з української мови склав 48%.

Якісний показник ЗНО з історії України складає 56 %.

Якісний показник ЗНО з математики – 52 %.

В рейтингу закладів освіти області КЗ “Олександрівське НВО №1” посіло 18 місце.

Поряд з цим мережа закладів загальної середньої освіти району потребує подальшої оптимізації. Серед проблемних питань, зокрема, наявність 2-х опорних шкіл з кількістю учнів менше 200 та філій, які мають III ступінь.

Найближчі роки запланована реорганізація закладів загальної середньої освіти району. Зокрема,   призупинення діяльності Розумівської флії КЗ “Олександрівське НВО №2”, Ставидлянської філії КЗ “Красносілківське НВО” та Триліської філії КЗ “Олександрівське НВО №1” (2020 2021 роки).

Пониження ст. з І-ІІІ до І-ІІ Лісівської філії КЗ “Михайлівське НВО”, Голиківської філії КЗ “Красносілківське НВО” (2020 2021 роки). Родниківської філії КЗ “Красносілківське НВО”, Олександрівської філії КЗ “Олександрівське НВО №1” та Бірківської філії КЗ “Олександрівське НВО №2” (2021-2022 роки). Несватківської філії КЗ “Олександрівське НВО №2”, Підлісненської філії КЗ “Олександрівське НВО №2” (2022-2023 роки).

Пониження ст. з І-ІІ до І Староосотської, Новоосотської, філій  КЗ “Олександрівське НВО №2”, Вищеверещаківської філії  КЗ “Красносільське НВО”   (2022-2023 роки).

У 2023-2024 роках призупинення діяльності Кримківської філії КЗ “Красносілківське НВО” та пониження ст. з І-ІІ по І Голиківської філії “Красносілківське НВО” та Соснівської філії “Красносільське НВО”.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.