Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Сторінка психолога

Дата: 14 листопада 2019 о 06:14, Оновлено 15 жовтня о 11:54

Піклуємося про своє ментальне здоров'я і радіємо життю.❤️

З учнями 1 класу проведено заняття "Чарівний світ емоцій". Першокласники ознайомилися з основними емоціями, вчилися їх розрізняти та керувати ними, мімічно показувати та ділитися своїми почуттями з іншими. Учні активно виконували вправи, ділилися враженнями та отримали позитивний досвід.

                                                

 

Мир - три літери щастя 

21 вересня з учнями 4-х класів проведено годину спілкування " Мир - три літери щастя". Діти дізналися про історію виникнення свята, розгадували ребуси, виготовляли голубів, ділилися думками "Що для мене означає мир?"

                                           

ЩАСТЯ У КОЖНОМУ ДНІ❤️

Тиждень психології – це завжди свято, марафон спілкування, яскраві події, іноді незабутні враження та відкриття нового в собі.

Сьогодні Тиждень психології в нашому ліцеї стартував з акції "Колекція теплих слів", яка кожному подарувала позитивну емоцію.

Для педагогів запропоновано гру " Посміхнись якщо..." 

Першокласники розмальовували розмальовки "Котоферма", які допомогли дітям розслабитися та відпочити.

                                     

ЗАХИСНА ПАРАСОЛЬКА

Базовою потребою в житті кожної людини, а особливо дітей, є почуття безпеки. Закріплювати його і давати можливість дитині самодопомагати собі в непростих ситуаціях, відновлювати ресурсний стан допомагає техніка "Захисна парасолька"☂️
З учнями 1- х класів було проведено заняття, на якому діти виконували різні вправи, грали в рухливі ігри та створили свою унікальну захисну парасольку.

                                                                      

Потурбуйся про себе і тих, кого ти любиш

За здоровий спосіб життя - без алкоголю

Алкоголізм – це хронічне захворювання, викликане систематичним вживанням спиртних напоїв. На цей згубний шлях, який може призвести до хвороби, стають люди, які потрапляють під негативний вплив, - в першу чергу молоді люди з нестійкою нервовою системою. Якщо здоровий чоловік вперше почав вживати спиртні напої у віці 25-30 років, то алкоголізм у них може розвинутися через 10-20 років, то  в 17-літньому віці – термін розвитку хвороби скорочується до 5-7 років, в 14-15 років – до 2-3 років. У жінок алкоголізм розвивається в 3-5 разів швидше, ніж у чоловіків. Як правило, у 87% дітей алкоголіків також розвивається залежність від спиртного. Кожна третя смерть на Землі – від алкоголю.

Ось деякі варіанти відповіді на пропозицію випити:

Ні (твердо).У мене відповідальні змагання, я до них готуюсь.Сьогодні модно бути здоровим.Я не хочу,бо знаю чим це закінчиться

Безпечний інтернет

Сучасний світ та наше життя майже неможливо уявити без Інтернету, він дає багато інформації та безліч можливостей.

Інтернет може бути прекрасним і корисним засобом для навчання, відпочинку і спілкування з друзями. Але, як і реальний світ, він теж може бути небезпечним! Діти можуть не усвідомлювати загроз які несе віртуальний простір.

6 лютого наш заклад освіти долучився до відзначення Всесвітнього дня безпечного Інтернету.

На годинах спілкування учні пригадали правила інтернет спілкування, вчилися розпізнавати, уникати та захищати себе у випадках кібербулігу. Дані знання виявилися дуже корисними та актуальними в наш час.

                                      

Вибір професії - крок у майбутнє.

Вибір професії для кожної молодої людини - це вибір свого місця в житті, подальшого шляху навчання і праці. Без перебільшення можна сказати, що для випускників - це завжди проблема номер один.

16 січня з учнями 11класу був проведений тренінг " Вибір професії - крок у майбутнє". Старшокласники пройшли опитування на виявлення нахилів до того чи іншого виду професійної діяльності, поділилися планами на майбутнє та ознайомилися з закладами Кіровоградської області для здобуття професійної освіти.

ЯК ТИ? ТУРБУЄМОСЯ ПРО СВОЄ ЗДОРОВ'Я

З метою зміцнення ментального здоров'я психологічною службою закладу проведено заняття "Як ти? Турбуємося про своє здоров'я" для учнів 2 та 3-Б класу.

В ході роботи було проведено вправу "Пальчикове дихання", руханку "Я і ти", використано картки "Обійманці".

Учні отримали гарний настрій та нові враження.

                                    

Міжнародний день «Дякую».

Щороку 11 січня у світі відзначається приємне свято – Міжнародний день «Дякую».

Часто в поспіху ми забуваємо сказати слово "дякую", а воно є надзвичайно потрібним. Адже причин для вдячності насправді дуже багато.

За допомогою «дякую» можна не лише висловити вдячність до всіх, хто робить наше життя кращим та щасливішим, але й продемонструвати свою вихованість та гарні манери. Всього одне щире «дякую» може змінити дуже багато – взаємини стають теплішими, а світ навкруги – добрішим.

Учні 1 - Б класу приєдналися до цього свята та висловили слова подяки нашим захисникам і захисницям, всім, хто оберігає наше життя.

                                  

У всіх нас є права

В рамках акції "16 днів без насильства" з учнями 1-Б класу проведено годину спілкування " У всіх нас є права". Учні ознайомилися з своїми правами та обов'язками, переглянули мультфільм про права від ЮНІСЕФ, розфарбовували малюнки.

ДРУЗІ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ ❤️

Напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю, яке відзначається 3 грудня, в нашому ліцеї проведено заняття з учнями 1 та 2 класу "Друзі з особливими потребами". Діти переглянули та обговорили казку "Соловейко з одним крилом", за допомогою вправи "Серце друга" вчилися надавати підтримку дітям з особливими потребами.

Памʼятайте, що іноді ви можете допомогти такій людині одним теплим словом або маленькою доброю справою.

Як уникнути насилля?

З 25 листопада по 10 грудня в Україні проходить акція «16 днів проти насильства». В усьому світі така акція проводиться з 1991 року, в Україні – з 2000 року.

До Вашої уваги пам'ятка "Як уникнути насилля?"

Щорічно 16 листопада відзначають Міжнародний день толерантності. ✨️

Толерантність — це свобода, справедливість та неупередженість. Вона надає кожній людині рівні можливості для розвитку. Толерантність є не поступкою, а проявом поваги, любові й терпимості.

З  учнями 8-А та 1-А класу нашого ліцею було проведеного години  спілкування. Діти виконували вправи: «Намалюй себе», «Квітка толерантності», «Сходинки толерантності». Наймолодші школярі виготовили браслет доброти.

Пам’ятайте, бути толерантним легко. Головне, почати ним ставати.

Антибулінговий урок 2023 - результати

У вересні учні 7-А класу нашого ліцею долучилися до Антибулінгового уроку#Не цькуй 2023 за що були нагороджені посвідками учасника.

                     

Благодійний фонд "Допомога справою"( Конкурс" Я дитина.Я малюю"). Мартіросян Ерік, 15років

"Мій антистрес"

Адаптація учнів  1,5 класів

У шкільному житті дитини існує три переломні моменти: вступ до школи (1 клас), перехід до середньої ланки (5 клас) і перехід до старшої школи (10 клас), адже в цей час відбувається дуже багато змін.

Психологічне напруження у першокласників, які вперше переступили поріг школи, виникає як результат реакції на незвичну обстановку. В житті дитини змінюється все: обов’язки, оточення, режим. Адаптація дитини до навчання у середній ланці школи - це також довгий процес, пов’язаний зі значними проблемами як об’єктивного, так і суб’єктивного характеру. Тому для успішної адаптації, психологічною службою ліцею проводиться психодіагностична робота, корекційні заняття , консультації для батьків та педагогів.

   

Антибулінговий урок 2023

26 вересня 7-А клас нашого ліцею долучився до міжнародного антибулінгового уроку від ГО "Не цькуй". Учні з'ясували , що таке булінг, його види, переглянули тематичні відеоролики та презентацію. Розібрали конкретні життєві ситуації із життя сучасних артистів, музичних виконавців. Ознайомилися з способами боротьби з булінгом, наслідками та відповідальністю за його вчинення.

              

Міжнародний день миру

21 вересня в Україні та в усьому світі відзначається Міжнародний день миру.

Мир у рідній Україні -  це найзаповітніше бажання всіх українців. До відзначення цього  дня приєдналися і учні 1-А класу. Першокласники ознайомилися з історією започаткування  Міжнародного дня миру, його символом, співали пісні та розмальовували розмальовки про мир.                                

                                          

Психічне здоров'я  учнів

КЗ "Михайлівський ліцей" долучився до Всеукраїнського уроку з ментального здоров'я "Ти як?" 20 вересня з учнями був проведений тренінг "Психічне здоров'я учнів".Учні розширили знання про поняття "здоров'я ", "психічне здоров'я ", ознайомилися з техніками, спрямованими на зняття напруження, скутості, стабілізації психоемоційного стану, заспокоєння, які можна виконувати будь -де і в будь-який час.

                     

 Як розпізнати справжніх друзів?

                               

П'ятниця. Підведення підсумків тижня психології.

П'ятниця - останній день тижня психології. З учнями 5-8 класів був проведений психологічний квест "Цікава психологія. П'ять команд - учасниць квесту змагалися за перемогу. Щоб впоратися із завданням, необхідно було продемонструвати знання, уміння, кмітливість, а головне, уміння працювати в команді. Пройшовши всі випробовування учні більше дізналися про себе, розвивали свої пізнавальні процеси, а також просто відпочили.

Квест закінчився визначенням переможців та врученням грамот.

       

Четвер. День творчості

Як відомо, діти люблять творити та фантазувати.

Сьогодні день був присвячений творчості, а зокрема нетрадиційним технікам малювання. Для цього використовували: поліетиленові пакети, ватні палички та малювали пальчиками.Учні 2 та 4 класу виконали малюнки "ЗСУ - наші супергерої".

Цього дня  взяли участь у щорічному  Всеукраїнському конкурсі малюнку " Я  дитина. Я малюю". Дякуємо Благодійному фонду "Допомога Справою" за надану можливість для розвитку наших дітей.

В особливих дітей - особливі малюнки. Малюнки намалювали Мартіросян Ерік та Обдула Юлія.   

                                                                                    

Тренуємо свій мозок.

Тиждень психології продовжується. Сьогодні було проведено годину спілкування з учнями 7 класу "Тренуємо свій мозок", на якій разом з героїнею серіалу "Венздей" вчилися аргументувати та розвивати тему, критично мислити, використовуючи вправи для тренування мозку. Переглянувши відео "Наскільки розвинений твій мозок?", учні перевірили на якому рівні розвинений їхній мозок та отримали практичні поради щодо його тренування.

Молодші школярі виконували кінезіологічні вправи та малювали обома руками одночасно.

День емоцій та настрою.

Вівторок був присвячений емоціям та настрою. Учні 2-Б класу поринули в чарівний світ емоцій та за допомогою паперопластики виготовили ляльку емоцій та почуттів.

Першокласники працювали з манкою та піском. Як відомо, така робота розвиває уяву, фантазію, знімає емоційну напругу.

Учні ковзали долонями по поверхні манки, залишали відбитки пальців, рук, створювали картини.

НАВКОЛО ПСИХОЛОГІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ

Щорічно в Україні та й в усьому світі відзначають дні, присвячені різним спеціальностям. Не є винятком і професія психолога. В Україні своє професійне свято психологи і люди, які причетні до цієї професії, відзначають щорічно 23 квітня. Саме ця дата обрана для свята Всеукраїнського дня психолога.

З 17 квітня розпочався в ліцеї тиждень психології "НАВКОЛО ПСИХОЛОГІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ", мета якого - стимулювання пізнавального інтересу учасників освітнього процесу до психології як науки. Пропоную переглянути відео "Хто такий психолог"  https://www.facebook.com/100008329720549/videos/1656164154824275/

Що треба знати про "ПВК Редан", який поширився серед підлітків

Поради батькам

Що відомо про "ПВК Редан"

"ПВК Редан" - це напрямок молодіжної субкультури, який поширився у лютому 2023 року. Штучне поширення цієї субкультури є російською ІПСО, а її мета - використати дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні.

Зазначимо, що попри абревіатуру "ПВК" у назві, "Редан" не є військовою компанією, ця субкультура походить з РФ. Вона виникла в соцмережах та натхненна аніме-серіалом Hunter x Hunter, у якому є бандитське угрупування під назвою "Редан".

Представники цієї субкультури збираються разом для того, щоб влаштовувати масові бійки, учасникам руху в середньому 14-16 років.

Як розпізнати "реданівців"

 "ПВК Редан" нібито засуджує насильство зі сторони інших субкультур та виступає за індивідуальний стиль. Також для ідентифікації члени такого руху використовують:

  • символіку павука;
  • мають довге волосся;
  • одяг стилю оверсайз.

Основними центрами проведення зборів підлітків визначають людні місця, зокрема площі, торговельні центри, центральні частини міст.

Рекомендації батькам

  • цікавтесь, куди ваша дитина ходить та як проводить свій час;

  • опановуйте Інтернет-технології, майте власний акаунт і станьте другом своїй дитині в соціальних мережах;
  • "познайомтеся" з її віртуальними друзями;
  • звертайте увагу на фото й відео, що викликають інтерес дитини, зокрема ті, що збережені, поширені або вподобані.
  • Вибір майбутньої професії.

 Часто між батьками  здобувачів освіти та їх дітьми виникають розбіжності у бажаннях та виборі навчального закладу для подальшого навчання. Саме по даному питанню було організовано та проведено 20 березня батьківські збори для батьків 9 - А та 9-Б класів, де кожний присутній мав можливість отримати інформацію щодо можливості здобуття повної загальної освіти на тернах Кіровоградської області.

                                             

Компліменти, компліменти… найприємніші моменти.

1 березня Всесвітній день компліменту.

Чесний і щирий комплімент приносить користь як тому хто його робить, так і тому, хто його отримує.

Переваги компліментів:

- роблять людей більш щасливими;

- підвищують самооцінку і почуття власної гідності;

- збільшують продуктивність праці;

- сприяють взаємному благополуччю.

Взяти участь у святкуванні дня компліменту легко і просто. Саме так і зробили учні 2-А класу, провівши заняття – тренінг «Компліменти, компліменти… найприємніші моменти». Граючись учні склали компліменти нашим захисникам, вчилися робити компліменти один одному, старшим — мамі, татові, бабусі, дідусеві та вчителям.

Діти запам’ятали про найголовніше – говорити тільки щирі компліменти від щирого серця, тоді це точно вийде зробити приємне людині!

  Моє майбутнє в Україні: ким бути і яким бути?

   Вибір професії – це складний і відповідальний крок у житті кожної людини.Правильно обрати професію – означає обрати її так, щоб майбутня робота приносила задоволення, а заробітна плата забезпечувала нормальний рівень життя. Щоб вибір був вдалим,  потрібно попередньо отримати відповідний рівень знань та умінь, мати уявлення про світ професій, різні сфери діяльності, вміти аналізувати потребу суспільства у тих чи інших професіях і їх вимоги до працівників, співвідносити свої можливості з професійною діяльністю.Саме про це йшла мова на тренінговому занятті "Моє майбутнє в Україні: ким бути і яким бути?" з учнями 9-Б класу.

 Робимо добрі справи разом

Доброта - одна з найкращих рис людини. Добрих людей люблять і поважають. Вони, мов, сонечко,зігрівають, оточуючих своїм теплом і притягують до себе інших, мов магніт.

Сьогодні в ліцеї було проведено День спонтанного прояву доброти. Учні початкових класів на перерві грали в гру "Кулька доброти", проведено годину спілкування"Робимо добрі справи разом". Діти переглядали мультфільми, розігрували різні життєві ситуації, бажали один одному добра.

   Учися перемагати страхи

Сьогодні кожна українська дитина вже знає як звучить повітряна тривога, вміє тонко відчувати мамин страх та навіть знаходити розраду в невеселих іграх у підвалах. Проте все це зовсім не означає, що у вашої доньки чи сина відібрали дитинство. Завдяки іграм та цікавим вправам його ще можна і потрібно зберегти.

     Страх – це… не страшно. Це нормально – боятися, щоб не потрапити в халепу. Так спрацьовує наш природний інстинкт. Страх – це наш охоронець, який допомагає нам вижити.

   "Учися перемагати страхи" - тема години спілкування , яка була проведена з здобувачами освіти 3 класу. За допомогою вправ учні вчилися вправлятися у визначенні своїх почуттів, знятті психоемоційного напруження,негативних емоційних станів, вивчили руханку "Коли звучить сирена".

1 грудня - день боротьби з СНІДом

1 грудня світ відзначає день боротьби з СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми. За останні роки розповсюдження ВІЛ-інфекції серед підлітків та молоді набуло характеру епідемії. Безумовно, СНІД – це трагедія для всієї людської спільноти. У суспільстві ми повинні з особливим співчуттям і підтримкою ставитися до людей з ВІЛ, адже найчастіше вони відчувають себе самотніми у боротьбі зі страшною недугою.

Сьогодні вже немає людини, яка б не чула про ВІЛ, СНІД. Багато людей в Україні вважають себе обізнаними з цього питання. Проте більшість молодих людей вважають, що ця проблема – це щось далеке, що вона їх не стосується і не буде стосуватися в майбутньому. Факти доводять протилежне – кожного року фіксують все більше випадків захворювань на СНІД.

Незважаючи на успіхи медицини, ВІЛ/СНІД все ще залишається невиліковною хворобою.Соціальні контакти з ВІЛ-позитивними і сьогодні супроводжуються міфами та безпідставними страхами інфікування.Допоки не існує вакцини чи можливості лікування, основними завданнями профілактичної роботи залишаються:розповсюдження інформації;захист себе та інших; розвиток поведінкових навичок.

З здобувачами освіти 3 класу проведено бесіду у вигляді лекції - казки  "ВІЛ і його мрія". Для учнів 11класу проведено вікторину "Що ти знаєш про СНІД?"

    

Психологічна хвилинка "Толерантність починається із тебе".

16 листопада, весь світ відзначає міжнародний день толерантності. Це свято відносно молоде. Його запровадили у 1995 році. Саме цього дня, у Парижі 28 Генеральна конференція ЮНЕСКО ухвалила важливий документ «Декларацію принципів терпимості». У цьому документі йшлося про те, що усі люди на нашій планеті рівні у своїх правах та достоїнствах, незалежно від того, якого кольору вони мають шкіру, яку віру сповідують та до якої етнічної групи належать.

15 листопада з учнями 6 -Б класу була проведена година спілкування "Толерантним бути легко". Діти мали можливість поповнити свої знання про толерантність, склали квітку толерантності, обговорили різні ситуації.

 Пропоную переглянути мультфільм на цю тему та подумати наскільки толерантним є саме ти. Чому важливо плекати в собі толерантність? Бо кожен наш вчинок та кожне наше рішення в тій чи в іншій ситуації – це вже вибір в сторону толерантності та терпимості по відношенню до інших. Гарного перегляду.

https://www.youtube.com/watch?v=5Jqv5UirN0o&ab_channel=%D0%9E%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%BD%D1%8F%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%94%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%8F.%D0%94%D0%BD%D1%96%D0%BF%D1%80%D0%BE

Всесвітній день доброти | Урок на 9 завдання. Виховна робота

   Всесвітній день доброти – міжнародний день, який відзначається щорічно 13 листопада. День доброти – чудова можливість знайти час на хороші вчинки для людей та тварин. Добро врятує світ та з’єднає народи, тому що воно закладене в людській природі, саме тому робити гарні вчинки може кожен. Творити добро зовсім не важко, але в результаті люди наповняться співчуттям та добротою один до одного.

 Долучився до відзначення цього дня і наш ліцей. 10 листопада з учнями 1та 3 класу були проведені години спілкування "Добро починається з тебе", "Твори добро".Учні наповнили скарбничку своїми добрими справами, виготовили браслетики доброти, грали в гру "Чи добрі ви діти".

Поради для батьків.

Що потрібно дитині, щоб відчувати емоційну стабільність.

Шановні батьки, педагоги.

Пропоную Вам 10 речей, які варто говорити своїм дітям. 

1. Я тебе розумію.

2.Я пишаюся тобою.

3.Я тебе чую.

4. Ти важливий.

5.Ти зможеш.

6.Ти найкращий для мене.

7.Я тебе підтримую.

8. Я тобі довіряю.

9.Я в тебе вірю.

10 .Я тебе люблю.

 18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми.

Торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, порушенням прав людини. Саме тому щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, започаткований у жовтні 2007 року Європейським Парламентом. 

 Факт його відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, надання допомоги постраждалим, ведення превентивної роботи. Не байдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні – запорука успішної боротьби з проблемою.

Дана проблема особливо загострилася під час повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України. Жінки та діти, які змушені покинути Україну, прямують до сусідніх країн, стикаються з ризиками торгівлі людьми. Водночас чоловіки, що залишаються всередині країни, також можуть стати здобиччю торговців людьми

Перегляньте відеоролик та пам'ятайте: стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації!

https://www.youtube.com/watch?v=ovo-kJhcrL0&ab_channel=%D0%9B%D1%8C%D0%B2%D1%96%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9%D0%94%D0%A3%D0%92%D0%A1

Допомога особам, які постраждали від торгівлі людьми

10 жовтня - Всесвітній день психічного здоров'я.

Турбуватися про себе та робити кроки для збереження здоров'я важливо завжди.

Відео для батьків та здобувачів освіти містить інформацію та конкретні рекомендації щодо збереження психологічного комфорту та ресурсного стану як чинників психічного здоров'я.

https://www.youtube.com/watch?v=_I_yxNrub2Y&ab_channel=%D0%9F%D1%81%D0%B8%D1%85%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE%D0%A2%D0%B5%D1%82%D1%8F%D0%BD%D0%B0

А також пропоную руханку "Як подбати про власне психічне здоров'я"

https://youtu.be/nWBoTJWXYik

Тиждень протидії булінгу.

 З метою запобігання усіх проявів насилля у закладі, привернення уваги молоді та педагогів до проблематики насильства  та профілактики цих явищ, виховання соціальної відповідальності молоді з 19 по 23 вересня у КЗ «Михайлівський ліцей» пройшов Тиждень протидії булінгу, у рамках якого було проведено ряд просвітницько -профілактичних заходів.   

Розроблено рекомендації для батьків «Як вберегти дітей від насильства», які були поширені в групах батьків, виготовлено буклет для учнів, батьків та вчителів «Булінг стоп».

 Проведено годину спілкування для учнів 4 класу «Зупинимо булінг разом», під час якого презентували відеоролик «Stop булінг. Поради дітям», "Про булінг найменшим".

Серед учнів 9-х класів та 10 класу було проведено анкетування "Я та булінг", спрямоване на виявлення обізнаності учнів, щодо проблеми шкільного насильства, та чи стикалися учні з булінгом.

21  вересня - Міжнароднй день миру.

21 вересня - Міжнародний день миру, день, коли кожен має замислитися над ціною миру, його важливістю для жителів всієї планети. Мир - це не лише просто складання зброї, а набагато більше. Мир - це про світ у якому ніхто не вмирає. Мир - це коли земля не здригається від бомб та ракет. Мир - це коли діти можуть обійняти своїх батьків, а у небі летять лише птахи.

У цей день учні нашого ліцею малювали малюнки, у яких відображали своє бачення миру, переглядали відео та долучилися до виготовлення паперових голубів,яких прикріпили на карту України, з вірою, що вони принесуть мир та спокій нашій Батьківщині.

Існує думка про те, що якщо багато людей чогось прагнуть, про щось думають,мріють, то обов'язково здійсниться.Тому сьогодні,як ніколи, ми прагнемо миру.

Тож щиро бажаємо Вам всім мирного неба над головою!

СТОП Булінг

 Багато дітей стикаються з булінгом. Булінг - агресивна поведінка однієї дитини або групи дітей, яка призводить до цькування іншої дитини з метою приниження, залякування та демонстрації сили. Ось поради, як боротися з булінгом.

https://www.youtube.com/watch?v=0DLc_jAZ2hA

 БАТЬКАМ ПЕРШОКЛАСНИКІВ НУШ

Шановні батьки!

Ваша дитина вперше переступила поріг нового навчального закладу – школи, де на неї чекають цікаві уроки, веселі перерви, змістовне дозвілля, гарні друзі та перша вчителька. Щоб навчання першокласника було цікавим, результативним, приносило користь дитині і радість батькам, ми пропонуємо вам низку порад.

                                                                    Пам’ятка батькам першокласника:
1.Підтримайте в дитині його прагнення стати школярем. Ваша щира зацікавленість в його шкільних справах і турботах, серйозне відношення до його перших досягнень і можливих труднощів допоможуть першокласникові підтвердити значущість його нового положення і діяльності.
2. Обговоріть з дитиною ті правила і норми, з якими він зустрівся в школі. Поясніть їх необхідність і доцільність.
3. Ваш малюк прийшов у школу, щоб вчитися. Коли людина вчиться, у нього може щось не відразу виходити, це природно. Дитина має право на помилку.
4. Складіть разом з першокласником розпорядок дня, стежте за його дотриманням.
5. Не пропускайте труднощів, які можуть виникнути у дитини на початковому етапі навчання в школі. Якщо у першокласника, наприклад, є логопедичні проблеми, постарайтеся впоратися з ними на першому році навчання.
6. Підтримайте першокласника в його бажанні добитися успіху. У кожній роботі обов’язково знайдіть, за що можна було б його похвалити. Пам’ятайте, що похвала та емоційна підтримка (“Молодець!”, “Ти так добре впорався!”) здатні помітно підвищити інтелектуальні досягнення.
7. Якщо вас щось турбує в поведінці дитини, його учбових справах, не соромтеся звертатися за порадою і консультацією до вчителя або шкільного психолога.
8. Зі вступом до школи в житті вашого малюка з’явилася людина авторитетніша, ніж ви. Це вчитель. Поважайте думку першокласника про свого педагога.
9. Навчання – це нелегка і відповідальна праця. Вступ до школи істотно міняє життя дитини, але не повинно позбавляти її різноманіття, радості, гри. У першокласника повинно залишатися досить часу для ігрових занять.

Шановні батьки! Ви завжди можете звернутися зі своїм питанням стосовно своєї дитини до психолога  у школі, або зателефонувати.

Телефон : 0673901745  Гайдабура Валентина Петрівна

Квест " Літо, прощавай!"

На завершення акції "Літо 2022: разом до Перемоги!" 29 серпня на базі ліцею була проведена зустріч з ВПО. Для дітей була запропонована арт- техніка "Я сильний/а як дерево" Діти взяли участь у квесті, де учасникам необхідно було пройти 9 ігрових зупинок, на яких ведучі ставили перед ними завдання.Для виконання завдань учням згодилися кмітливість, взаємодопомога, вміння працювати в колективі.

14 липня в рамках акції відбулася зустріч з учнями 3 класу та ВПО, яка розпочалася з психологічної вправи " Горщик настрою". Разом складено рецепт гарного настрою. Проведено еко - артерапевтичне заняття, на якому виготовили рухому іграшку для дихальної гімнастики з утилізованої одноразової продукції. Грали в рухливі ігри на увагу та швидкість.

Літо - 2022 : разом до Перемоги!

Дитяча акція" Літо - 2022: разом до Перемоги продовжується. 30 червня в ліцеї був проведений захід для учнів 5 класу та ВПО "Лелека- крилатий оберіг українців". Діти виготовляли птаха з паперу. Виконали вправу "Чаша емоцій" та грали в рухливі ігри.

Ми - діти твої, Україно

   День захисту дітей - міжнародне свято, яке відзначається 1 червня. Це свято створене з метою нагадати нам, що діти - це самостійні особистості зі своїми страхами і проблемами. Всі діти потребують підтримки та захисту від дорослих. Особливо важливим це свято здається під час війни. В цей день в КЗ "Михайлівський ліцей" для внутрішньо переміщених дітей було проведено захід "Ми - діти твої, Україно", на якому створили дерево добра "Долоньками єднаймося", виготовили патріотичний браслет. В кінці заходу була організована конкурсна програма .

Простір моїх змін

26 травня в КЗ "Михайлівський ліцей" проведено тренінг з внутрішньо переміщеними дітьми " Простір моїх змін".Мета заняття: розвиток навички піклування про себе, допомога у відновленні почуття фізичного та емоційного комфорту. Разом з вихованцями гуртка" Палітра" та його керівником Мартіросян Н.О. виготовили оберіг "Янгол". В кінці заняття діти пограли в ігри на увагу, мислення, швидкість.

Разом сильніші

 12 травня в КЗ "Михайлівський ліцей" був проведений тренінг "Разом сильніші" з внутрішньо переміщеними дітьми. В ході заняття діти познайомилися один з одним, налаштувались на позитив, ділилися своїми уявленнями про себе, виконували вправи на подолання тривоги, психоемоційного напруження. Разом з керівником гуртка "Палітра" Мартіросян Н.О. та її вихованцями виконали арттерапевтичну вправу "Ниткографія" та виготовили іграшку "Більбоке".

Як піклуватися про себе в складні часи: прості поради для збереження психічного здоров'я. 

Ви почуваєтеся пригнічено чи схвильовано через усі події, що сталися? Знайте, що це нормальна реакція. Проте це також означає, що потрібно стежити за своїм психологічним здоров'ям. В відео декілька порад як піклуватися про свій психологічний стан в складні часи.

https://www.youtube.com/watch?v=8wrNK8JPVng

Поради вчителям: як віднайти силу, щоб працювати?

   

  

                                                       

Воєнний злочин: сексуальне насильство під час війни.

Євромайдан SOS та Асоціація правників України підготували пам'ятку для людей, які пережили сексуальне насильство на війні, або стали свідком цього воєнного злочину, або їм довірилася людина, яка через це пройшла.

Пам’ятка містить актуальні кроки у ситуації, пов'язаній з сексуальним насильством під час конфлікту, контакти куди повідомити про злочин, до кого звернутись за юридичною та психологічною допомогою, а також рекомендації щодо фіксації злочину для подальшого розслідування та притягнення винних до відповідальності.

Рекомендації батькам

 Як не втратити зв'язок з дитиною під час війни?

Через війну багато сімей вимушені були розділитись. Хтось поїхав за кордон з малечею без чоловіка, а деякі сім'ї взагалі вимушені були відправити дитину з бабусею, дідусем, тіткою, чи іншим родичем або навіть просто знайомою людиною. Звичайно, що в такому становищі страждають і батьки і діти.

Тож як не втратити контакт з дитиноюу випадку тимчасової розлуки?

  

 

 

21.04. День миру і здоров'я

В цей день організований флешмоб "Маленькі воїни світла". Учні малювали малюнки в підтримку наших захисників, для пітримки самих себе у такі не прості часи. 

 

Шановні батьки! Пропоную Вам пройти тест.

На скільки добре я знаю свою дитину  (відповідь може бути лише одна)

1.Чи кожен день ви цікавитесь в своєї дитини, як в неї пройшов день в школі?

А)так, кожного дня     (3 бали)
Б) інколи                       (2 бали)
В)дуже рідко              (1 бал)

2.З ким Ваша дитина найбільше любить залишатися вдома?

А) з всіма дитина залюбки проводить час (3 бали)
Б) дитина любить лише з татом/мамою/бабусями та дідусями(2 бали)
В)дитина не охоче залишається з кимось вище перерахованих(1 бал)

3.Чи завжди ваша дитина хоче, щоб ви їй допомагали з домашнім завдання?

А)дитина може виконувати сама, але просить перевірити/ дитина просить про допомогу( 3 бали)
Б)дитина інколи може попросити допомогу/попросити про перевірку(2 бали)
В) дитина рідко звертається за допомогою(1 бал)

4.Як ви вважаєте, чи є ви авторитетом для своєї дитини?

А)так(3 бали)
Б)можливо, не впевнена/впевнений(2 бали)
В) ні/не знаю(1 бал)

5.Чи завжди ваша дитина реагує на ваші зауваження?

А) так, завжди( 3 бали)
Б)інколи(2 бали)
В) рідко(1 бал)

6. Чи є у вашої дитини домашні обов'язки?

А) так, вона/він їх завжди виконує (4 бали)
Б) так, але виконує не завжди( 3 бали)
В) про домашні обов'язки ще не замислювались, але дитина може допомогти, якщо попросити (2 бали)
Г) обов'язків немає( 0 балів)

7.Чи бувають у вашої дитини прояви агресії?

А) бувають, але одразу приймаємо міри( 3 бали)
Б) не бувають( 3 бали)
В) прояви бувають, але з ними важко впоратись( 1 бал)

Від 17 до 21 балу- ваша виховна робота – не дарма, ці «солодкі» плоди ви вже можете спостерігати і зараз. Так тримати!

Від 10 до 17 балів-будьте трішки уважнішими до своєї дитини, і ви виховаєте справжню людяну особистість.

Від 1 до 10 балів- у вас не легкий шлях, але любов, турбота та уважність до своєї дитини може посприяти величезним змінам .

20.04. День усмішки і щастя.

З учнями 1 - А класу проведено онлайн урок "Чарівне перетворення відбитків пальців", де учні ознайомилися з різними техніками малювання фарбою та спробували виконувати деякі з  них.

 З учнями 8- Б класу проведено онлайн заняття "Грані мого "Я". Мета заняття: розвиток навичок самоаналізу, формування адекватної самооцінки, вдосконалення комунікативних навичок.

Для учнів 1-4 класів запропоновано пограти в онлайн гру для розвитку критичного та логічного мислення "Спіймайко".

https://www.youtube.com/watch?v=S3D8dra0a_Q

19.04. День добра і дружби.

Врятує світ краса -

Завжди так говорили.

Тепер врятує світ лиш доброта.

Другий день розпочався  годиною спілкування для учнів 5 класу "Добро починається з тебе". Учні поглибили знання про рідну землю, почуття доброти, любові до навколишніх людей. На прикладах сьогодення згадали тих, хто робить добрі вчинки та поділилися власними добрими вчинками.

Збереження психічного здоров’я педагога. 

1.З'ясуйте, що саме вас тривожить і зачіпає за живе. Розкажіть про те, що вас турбує, близькій людині. Це особливий психологічний прийом: проаналізувавши свою про­блему вголос, ви доберетеся до кореня своїх проблем і знайдете вихід із ситуації.

2.Сплануйте свій день. Учені помітили, що для людини, стан якої наближається до стресового, час прискорює свій біг. Тому вона відчу­ває непомірну завантаженість і нестачу часу. Упоратися з переванта­женнями елементарно: розпишіть свої дії, розподіливши за ступенем важливості, і виконуйте свій план.

3. Не згущуйте хмари. Люди, схильні до стресових реакцій, будь-яку проблему роздувають до масштабів всесвітньої катастрофи. На­справді жахливі обставини в нашому житті трапляються нечасто. Тому викиньте з голови надумані проблеми, а також ті, які ви не взмозі вирішити.

4.Навчіться керувати своїми емоціями. 

5.Не забувайте хвалити себе щоразу, коли вам удається впора­тися із хвилюванням. Наприклад, купіть собі що-небудь у подару­нок. Причому робити це потрібно не стільки заради себе, скільки за­ради свого мозку.

6.Усміхайтеся, навіть якщо вам не сильно хочеться. Сміх пози­тивно впливає на імунну систему.

7.Робіть фізичні вправи не менше 30 хвилин на день. Замість того, щоб відлежуватись у ліжку, бігайте. За твердженням лікарів, найантистресовіші види спорту — біг і спортивне ходіння.

8.Використовуйте агресивну енергію в мирних цілях. 

9.Вживайте вітамін Е. Він підвищує імунітет і стійкість до стресу. До речі, цей вітамін у натуральному вигляді міститься в картоплі, сої, кукурудзі, моркві, ожині і волоських горіхах.

Цікаве про стрес:

• Від стресів страждають не лише люди, а й тварини. Це з'ясували вчені, провівши експерименти над бджолами.

• Жінки і чоловіки по-різному реагують на стресові ситуації. Як правило, перші обирають пасивний спосіб, вони плачуть, а другі — активний, виявляючи агресію і гнів.

18.04 розпочався  онлайн тиждень психології під назвою " Добро і мир". Перший день називається  "День довіри і добра". З учнями 1-Б класу було проведено корекційне заняття " Подорож до країни Дружби та Доброти", на якому учні вчилися розрізняти "добре" і "погане",складали справжні закони дружби, вивчали мирилки, згадували добрі вчинки та виконували малюнки.

   А якщо у тебе складна ситуація, ти не знаходиш спільної мови з кимось, тобі здається, що тебе не розуміють, ти вважаєш, що всі проти тебе... тоді звертайся до шкільної анонімної

" Скриньки довіри"

gaidaburavalya@gmail.com

ПСИХОЛОГІЯ ЦІКАВА: 10 фактів про людську психіку

1.Люди з дуже високим IQ не мають багато друзів. Нещодавнє дослідження показало, що людям з високим рівнем інтелекту не потрібно багато друзів. Це трапляється тому, що їхній мозок зайнятий вирішенням дійсно серйозних проблем, і вони сприймають спілкування як марну трату часу. Але це не привід відмовлятися від друзів. Дослідження довело, що дружба позитивно впливає не тільки на психологічний стан, але і на стан здоров'я. Тому іноді краще відмовитися від книг і поспілкуватися з цікавими людьми.

2. Депресія змінює сприйняття кольорів. Люди, що страждають депресією, часто кажуть: "Життя втратило кольори". Це не просто сталий вираз, це реальний медичний факт. Під час депресії сітківка ока стає менш чутливою до контрастних кольорів, і  люди починають погано розрізняти кольори.

3. Молоді люди частіше страждають від депресії.Опитування показує, що найбільш нещасливими людьми у світі є люди молодші 30 років. Чоловіки та жінки від 18 до 30 років більше схильні до тривожності та стресу. І хто сказав, що молодь - це безтурботні люди?

4. Не хваліться своїми планами, бо нічого з них не вийде. Якщо ви вирішили почати щось нове (не їсти після 6:00 вечора, бігати вранці або вивчати іноземну мову), ніколи нікому не розказуйте про свої плани. Бо у вас нічого не вийде. Коли ви говорите про свої плани, ваш мозок сприймає це завдання як "виконане", і потім дуже важко переконати його в протилежному. Це може звучати як забобон, але психологи довели за допомогою серйозних досліджень та експериментів.

5. Знання іноземної мови допомагає приймати рішення.Щоб мати здатність краще приймати рішення, вам не треба бути холоднокровним: потрібно лише подумати іноземною мовою. Вчені вважають, що люди часто діють емоційно, коли приймають вирішальні рішення. Проте, якщо ви проаналізуєте ситуацію іноземною мовою, то буде задіяна раціональна частина вашого мозку, тому ваш підхід буде більш збалансованим і не включатиме надмірні ризики.

6. Втома може підвищити вашу творчість.Якщо ви хочете скласти креативну ідею, то краще втомитися. Творчі думки часто приходять до виснажених людей, тому що їх мозок працює менш ефективно: він не відкидає ідеї, які з першого погляду можуть здаватися божевільними.

Божевільна ідея може стати початком величезного проекту. Ось чому хороші ідеї часто надходять до наших голів у душі після тривалого робочого дня. Якщо ви рання пташка, то ваш творчий процес може розпочинатися ввечері, і якщо ви сова, то до вас натхнення може прийти зранку.

7. 80% кожної бесіди - плітки. Основна частина будь-якої розмови - плітки, і цей чинник не залежить від статі: чоловіки схильні пліткувати так само, як і жінки. Вчені оголосили шокуючу статистику: 80% наших бесід є просто плітками і обмін інформацією про друзів і колег. Проте плітки - це не так вже й погано: це важливий спосіб спілкування. Це допомагає людям підтримувати соціальні зв'язки. До речі, шимпанзе люблять співати про своїх родичів.

8. Ви можете купити щастя.Люди кажуть, що купити щастя неможливо. Проте психологи повідомили таку інформацію: ви можете купити почуття щастя, але гроші слід витратити не на себе, а на родичів, друзів чи доброчинність. Коли ми приносимо радість іншим, ми підвищуємо нашу самооцінку і стаємо щасливими і задоволеними нашим життям.

9. На встановлення довіри достатньо 20 секунд. Щоб встановити довіру, потрібно обійняти людину приблизно 20 секунд. Звичайно, тільки після того, як ви отримаєте згоду. Це відбувається через окситоцин, гормон, який виділяється, коли ми відчуваємо себе в безпеці, що заспокоює і розслаблює нас (у тому числі, коли ми з нашими близькими). Отже, є ще одна причина для обіймів протягом довгих зимових вечорів!

10. 80% ваших думок є негативними. Щодня в нашій голові виникає від 12 до 60 тисяч думок. Наш мозок є більш потужним, ніж будь-який комп'ютер. Але 80% наших думок є негативними. І більшість з цих негативних думок повторюються кожен день. Отже, всі дурні думки, що приходять вам у голову кожен день, є абсолютно нормальними: це трапляється з усіма.

Справжні слова підтримки.

Нам щодня потрібна підтримка.Де б ми не були. Якщо ми говоримо про підтримку загалом, то підтримати людину найлегше словами. Прийдіть і скажіть: «Я тебе підтримую», «Я тобі співчуваю», «Мені шкода, що так сталося», «Я тебе люблю», «Я з тобою». Ці слова можуть звучати банально, і нам здається, що ми мусимо зробити щось надзвичайне або щось особливе, щоб ця підтримка спрацювала, але насправді достатньо слів.

7 квітня – Всесвітній день здоров'я | НУФВСУ   

   «Доброго здоров’я!» – так вітаються наші співвітчизники, а коли прощаються кажуть «Бувайте здорові!» , тобто бажають здоров’я і практично ніколи не замислюються скільки сенсу закладено у цих словах.

  7 квітня весь світ святкує Всесвітній день здоров'я, який було започатковано на честь створення, а точніше – прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) у 1948 році.

  У цей день традиційно обговорюються найбільш важливі проблеми охорони здоров’я, проводяться заходи, які мотивують людей вести здоровий спосіб життя та приділяти більше уваги профілактиці захворювань.

  Здоров’я - це справжнє багатство, наявність якого ми з вами інколи ігноруємо. Здорові люди здебільш рідко замислюються про те, як правильно і розумно влаштувати свій побут і життєдіяльність, щоб їх здоров’я залишалося міцним і надійним на тривалу перспективу. Наше власне здоров’я дуже легко втратити. Люди, що страждають тими чи іншими, особливо хронічними захворюваннями, на практиці кожен день стикаються з масою проблем, які активно відволікають їх від справжнього повноцінного життя.

   Важливо пам’ятати: найбільше щастя в житті - здоров'я! Не випадково, вітаючи один одного з днем народження або з приводу іншого свята чи події, ми бажаємо здоров'я і щастя. Дійсно, ці два поняття нерозривно взаємопов'язані. Безперечно, без здоров'я не може бути щастя.

Бажаю  Вам бути здоровими та щасливими!

ДІТЯМ І БАТЬКАМ!

Корисний мультфільм "Як поводитись при виявленні невідомих предметів"

https://www.youtube.com/watch?v=DmtnGFlEgwo

Пам'ятка для вчителів, які працюють їз дітьми під час війни

Пропоную добірку фраз, які важливо говорити, аби почуватись у безпеці.

                                              

Шановні учасники навчального процесу!

    У цей складний для нас час ми повинні знайти у собі сили вдихнути повітря та почати працювати над своїми емоціями та допомогати впоратися з емоціями наших близьких бо майже кожен з нас переживає війну вперше.Давайте разом дослухатися до порад які можуть нам допомогти працювати над собою.

Тримаймося всі разом!!!

                                 День раптового прояву доброти

 Щороку 17 лютого відзначають День раптового прояву доброти.

Попри те, що свято досить молоде, з кожним роком його популярність зростає.Офіційно відзначати свято на міжнародному рівні вирішили представники руху доброти. Це відбулося у 1998 році в Токіо. Поступово до святкування приєдналися інші країни.

    Мета свята - зробити людей трішки щасливішими та поширити частинку доброти навколо себе.

     Найпростішим виявом доброти в цей день буде ваше ставлення до оточуючих. Мова йде як про добре слово, просту і не дуже допомогу, підтримку, мотиваційні слова, милі бесіди і приємні зустрічі. Увага, щирість - чи не головні й обов'язкові риси цього дня.  Приділяйте час близьким людям, проводьте його з сім'єю, рідними, друзями. Приємні слова можна сказати не обов'язково знайомим - доброта може полягати в звільненому в транспорті місці, поданій руці на виході з нього або ж щирому слові "дякую" на касі в супермаркеті.

Цікаві факти про добро:

  •  коли людина чинить добро, в її мозку виробляються ендорфіни. Цей процес  супроводжується ейфорійними відчуттями радості та спокою;
  • згідно з дослідженнями акти доброти нормалізують артеріальний тиск;
  • щоб ваше серце стало чуйнішим, вдихніть аромат свіжоспеченого хліба. Запах свіжої випічки пробуджує, як стверджують вчені, відчуття доброти та великодушності.

В цей день з учнями 2 класу була проведена година спілкування "Поспішайте творити добро" Учні з'ясували, що таке раптовий прояв доброти, склали правила доброти, заповнили книгу добра своїми гарними вчинками. , переглянули мультфільм " Твори добро". В кінці заняття  подарували сердечки з побажаннями добра одне одному, вчителю.

                     .

Безпечний Інтернет

     8 лютого 2022 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом“Разом для найкращого Інтернету”.

   Інтернет - цікавий і різносторонній світ, в якому можна знайти інформацію про свої захоплення, підготуватися до уроків, поспілкуватися з друзями та рідними, які живуть в різних кінцях світу, дивитися фільми та мультфільми, грати в цікаві ігри. 

   Окрім доброго та корисного, в інтернеті є небезпека. Щоб відчувати в ньому себе комфортно та безпечно, пам'ятайте наступні правила:

1. Не спілкуйся в інтернеті, якщо тобі починають грубіянити.

2.Захищай свій комп'ютер від вірусів антивірусною програмою.

3. Будь обережний з особистою інформацією.

4. Ніколи не погоджуйся прийти в гості до людини, з якою познайомився в інтернеті.

Запам'ятай,що крім комп'ютерів та інтернету, в реальному житті є багато захоплюючих справ - спілкування, прогулянки з друзями та батьками, книги, спорт, настільні ігри, рукоділля, малювання та багато інших.

Пропоную Вам пройти онлайн квест "Безпечний інтернет" 

https://www.youtube.com/watch?v=mqMDbuOINdc

На порозі професійного вибору.

Вибір професійного  шляху багато в чому визначає нашу долю. Від того, наскільки вірно вибраний життєвий шлях, залежить місце кожного серед людей, задоволеність роботою, фізичне та психічне здоров’я, радість та щастя…

   Як визначитися у величезній різноманітності існуючих професій? Як уникнути помилок і розчарувань при виборі майбутньої трудової діяльності?

Саме про це йшла мова на тренінговому занятті  «На порозі професійного вибору» з учнями 9класу.

                                                                                                   

Міжнародний день обіймів.

    21 січня у всьому світі відзначається одне з найбільш незвичайних свят — Міжнародний день обіймів (International Hug Day). З обіймів починається життя людини – адже перше, що робить мати після появи своєї дитини на світ - обіймає її. День обіймів - важливе свято. Воно підкреслює важливість турботи, уваги, підтримки. Обіймашки люблять всі - і діти, і дорослі, і навіть тварини. Вчені багатьох країн доводять той факт, що обійми є своєрідним «еліксиром» молодості і довголіття. Люди, які частов цей день обіймаються, рідше хворіють, адже щирі обійми зміцнюють імунітет! 

     На жаль, в умовах епідемії та через карантинні заходи у наших дітей немає можливості вдосталь наобійматися один з одним та з їхніми вчителями, тому були переглянуті презентації, розфарбовували розмальовки, малювали малюнки, учні 4 класу поділилися  своїми відчуттями, коли вони когось обіймають.

Вітаю всіх з Днем обіймів! Випромінюйте радість, даруйте позитив і посмішки.

Обіймаючи батьків – ми стаємо спокійними

Обіймаючи коханих – ми стаємо щасливими

Обіймаючи дітей – ми стаємо добрими

Обіймаючи друзів – ми стаємо щирими

Обіймаючи знайомих – ми стаємо відкритими

Обіймаючи життя – ми стаємо мудрими

Міжнародний день "Дякую".
      Щодня люди вимовляють слово "дякую" мільйони разів, але чи замислюються вони про те, як це слово з'явилося в нашій мові, що означає і наскільки потужну енергетику має? Пам'ятайте, що слова подяки володіють чарівними властивостями - люди за їх допомоги дарують радість один одному, висловлюють увагу і передають позитивні емоції, тому не скупіться на добрі і теплі слова, подякуйте всім, кого ви любите і цінуєте.
     Тож, 11 січня, в Міжнародний день "Дякую", це саме той час, коли варто подякувати всім, хто робить для нас добро, хто привносить в наше життя і щось гарне, і не дуже.
  Пропоную провести невелике дослідження: порахувати кількість вдячних слів, які ви почуєте за день та сказаних вами у відповідь.

     

 Міжнародний день прав людини.

В нас людина кожна знає,

Чим займатись вона має.

Гарантує нам це право

Основний Закон держави.

Він дає дорослим й дітям

Вільно і щасливо жити.

Всі його повинні знати,

І вивчати, й шанувати.

    10 грудня  в світі святкують Міжнародний день прав людини. Головна його мета - проголошення рівності всіх громадян, що є необхідною передумовою свободи, справедливості та миру. 

    З нагоди цього дня, у нашій школі було проведено заходи з роз'яснення дітям їх прав та нагадування про їх обов'язки.

З учнями 6 класу проведено годину спілкування "Мої права та обов'язки". За допомогою ігор, перегляду мультфільмів учні 1 класу ознайомилися з своїми правами та обов'язками. З задоволенням  розфарбували розмальовки на дану тему. Учні  початкових класів прийняли участь у конкурсі малюнків " Щаслива сім'я - без насильства."

 Саме  10 грудня закінчується Міжнародна акція "16 днів проти насильства", яка стартувала 25 листопада. Протягом всієї акції в нашій школі діяла книжково - ілюстративна виставка "Мій улюблений світ - без насильства", яку організувала шкільний бібліотекар.

          

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з обмеженими можливостями.Відзначаючи щороку цей день, прогресивне людство засвідчує цим, що громадяни з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги.

      Інвалідність не є перепоною до повноцінного життя, це не вирок й не покарання. Люди з інвалідністю  є повноправними членами суспільства, які потребують трішечки більше уваги та піклування, створення відповідних умов.

   Відзначення цієї дати – це привід задуматись над проблемами, з якими щоденно стикаються люди з інвалідністю, посилити увагу до захисту їх гідності, прав і благополуччя.

  З нагоди відзначення Всесвітнього Дня інвалідів в нашій школі учні 1 -х класів переглянули мультфільм "Подарунок", розфарбували розмаловки "Всі ми різні! Але всі ми рівні!" З учнями 3 класу проведено годину спілкування " Я такий як ти!"  Керівник гуртка "Палітра" разом  з дітьми провели акцію "Ти такий же як і я ось тобі моя рука".

       
                                                         

 Зупинимо СНІД разом

  Щороку 1 грудня у всьому світі відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей день започаткували ще у 1988році. Сьогодні вже немає людини, яка б не чула про ВІЛ, СНІД. Проте більшість молодих людей вважають, що ця проблема - це щось далеке, що вона їх не стосується. Факти говорять протилежне - кожного року фіксують все більше випадків захворювання на СНІД. Незважаючи на успіхи медецини, ВІЛ/ СНІД все ще залишається невиліковною хворобою.

    З метою формування здорового способу життя в учнів у школі пройшли наступні заходи:

Тренінг " Маршрут безпеки" (10клас), "Зупинимо СНІД разом" (7клас).

З учнями початкових класів проведена акція "Ми за майбутнє без СНІДу", Казкотерапія "ВІЛ і його мрія"

-  Виховна година "Не дай шансу СНіДу" (8-А клас) -класний керівник Коцупера А.В.

- Вікторина "Молодь проти СНІДу (8-Б клас) - класний керівник Павленко Т.В.

              

25 листопада – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства по  відношенню до жінок | Новоград-Волинський медичний фаховий коледж

    Сьогодні стартує Міжнародна акція "16 днів проти насильства", що проходить у період з 25 листопада до 10 грудня і має на меті висвітлити питання, пов'язані з проблемами подолання насильства в сім'ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

    Ще 25 листопада відзначається у світі Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. З 1999 року цей день став міжнародною датою.  

https://www.youtube.com/watch?v=S9RXghnFzYs

Планета толерантності.

    Що таке толерантність? І як ми розуміємо "бути толерантними один до одного?"Це справді важливе питання.

  Сьогодні, в Міжнародний день толерантності, з учнями 8-Б класу була проведена година спілкування "Планета толерантності". Діти виконували різноманітні вправи "Що таке толерантність", "Мій образ" та переглянули відео на дану тему.

Бути толерантним - це ставитися до всіх, як до самого себе.

Подорож Країною Добра.

13 листопада у всьому світі відзначають День доброти. Це унікальне свято допомагає людям проявити тепло і турботу про ближніх своїх.

15 листопада з учнями 1-А класу була проведена година спілкування"Подорож Країною Добра". Діти мали можливість опинитися в Країні Казок, поділитися своїми добрими справами. В кінці заняття створили Сонце Доброти, розфарбували розмальовки та зробили висновок, що добро прикрашає людину.

.      

​​​​

Гаджети для дітей: за і проти.

Смартфони, телефони, планшети – все це, звичайно, добре, адже вони так допомагають нам у повсякденному житті, вони замість нас рахують, читають, спілкуються із друзями. Вони допомагають бути завжди в курсі останніх новин і подій, надають можливість швидко знайти необхідну інформацію в Інтернеті.

 Водночас, це і  проблеми зі здоров’ям.  Обмеження руху небезпечне для зростаючого дитячого організму. Довге сидіння перед комп’ютером або з планшетом у руках позбавляє дитину можливості рухатися. Для дітей вони особливо небезпечні, так як їх м’язовий і кістковий скелет все ще перебуває в стадії розвитку.

Інтерактивні розваги нерідко призводять до головного болю, оскільки статичне напруження, в першу чергу, відчувають м’язи шиї. Від цього стискаються кровоносні судини і знижується приплив насиченої киснем крові до головного мозку. Звідси головні болі, які проходять тільки після хорошої фізичної розминки або активної прогулянки на свіжому повітрі.

До  вашої уваги пропоную  інформаційне повідомлення «Як ваш телефон змінює вас?»

https://www.youtube.com/watch?v=j3y4HA4pRXo&feature=youtu.be

Поради батькам

Як навчити дитину успішно виконувати домашнє завдання. 

Перший етап - якомога більше завдань виконуйте разом із дитиною. Прагніть зрозуміти, яких знань, навичок їй не вистачає, з'ясувати чи немає у неї неправильних способів виконання, звичок у роботі. Допомагайте позбутися недоліків. 

Другий етап. Частину роботи дитина виконує сама. Але ви повинні бути впевнені, що з цією частиною дитина здатна впоратися. Спочатку це повинна бути невелика частина, але дитині необхідно відчуття успіху. Оцініть з нею результат. Через якийсь час ви разом з дитиною переконаєтесь, що правильно зроблена частина збільшується щодня. У разі невдачі спокійно розберіться, що є перешкодою. Головним на цьому етапі повинно бути усвідомлення дитиною, що вона може працювати самостійно і впоратися із труднощами.

Третій етап. Поступово самостійна робота розширюється до того, що дитина сама виконує всі уроки. Ваша роль: будьте неподалік, займайтеся своїми справами, але з готовністю прийти на допомогу за необхідності. 

Четвертий етап. Дитина працює самостійно. Вона вже знає,  скільки часу піде на те чи інше завдання і контролює себе за допомогою годинника. Ви в цей час можете бути відсутні або знаходитись в іншій кімнаті. Сенс цього етапу у тому, що дитина прагне подолати всі труднощі сама. Відкладати до вашої появи можна тільки найважче. Ви перевіряєте зроблене. Це необхідно, поки остаточно не виробиться навичка самостійної роботи.

Розпочинаємо навчання з радістю.

           Вступ до школи і молодший шкільний вік є важливим етапом життєвого шляху дитини. Адже дуже багато змін відбувається. Це не тільки нові умови життя та діяльності, це й нові контакти, нові стосунки, нові обов’язки.

Для попередження можливих негативних явищ на цьому етапі,та виявлення труднощів адаптації, проведено  психологічне дослідження учнів 1 - А та 1-Б класів, проводяться корекційні заняття. Для того, щоб навчання для дитини було цікавим, результативним, приносило користь і радість, були розроблені поради для батьків. 

    

Скажемо - "Ні!"  булінгу

  В рамках Всеукраїнського тижня з протидії булінгу було проведено годину спілкування для учнів 4 класу "Скажемо - "Ні!" булінгу.

Учні ознайомилися з поняттям "булінг", його формами та структурою, вчилися шукати шляхи виходу зі складної ситуації.

     

Тиждень психології

З 08.02.2021 року в нашій школі розпочався тиждень психології " 5 днів у світі Психології".

Понеділок -день гарного настрою.

Учні 1-4 класів мали можливість обрати смайлики, які відповідали  їхньому настрою та прикріпити  його до "Веселки настрою". Учні 5-7класів взяли участь у грі "Слідопити", а для старшокласників було запропоновано творче завдання:зобразити свій клас, проявивши фантазію "Автопортрет класу".

                                                           

                                                                           

09.02. тиждень психології продовжується. Цей день пройшов під девізом "Як правило, найбільшого успіху досягає той, хто володіє інформацією". Учні старших класів мали можливість ознайомитися з основними правилами безпеки в Інтернеті, учні початкових класів  прийняли участь у конкурсі малюнків "Ми за безпечний Інтернет". Для учнів 5 класу проведено арт - терапевтичне заняття "Розмальовки Карли Жерар". Діти відправилися у захоплюючу подорож по картинам видатної американської художниці, зарядилися оптимізмом, спробували перетворити звичайний персонаж на казковий та унікальний.

                                                                      

10 лютого - день радості.

   У цей день учні 3 та 4-х класів розгадували друдли - картинки -  головоломки, дивлячись на які потрібно придумати якомога більше схожих на неї речей, предметів, об'єктів чи явищ.

Ви можете самі спробувати друдли, зайшовши за посиланням: https://dytpsyholog.com/2015/05/07/загадкові-друдли-для-розвитку-творчо/

  Першокласники пограли в ігри "Чарівний капелюх", "Веселий музикант", намалювали портрети своїх друзів. Шкільний бібліотекар організувала виставку " Доторкнись до світу психології".

                                                   

Сьогодні тиждень психології був присвячений спілкуванню " Ми різні , ми - рівні".Учні 1-4 класів прийняли участь у акції "Дерева  дитячих бажань", адже мрії та бажання - це запорука успіху.

Для дівчат  була проведена мітап - зустріч присвячена Міжнародному дню жінок та дівчат у науці. Старшокласниці ознайомилися з відкриттями дівчат - однолітків, видатними жінками - психологами та пройшли опитування.

                                            

   Весело та креативно пройшов останній день тижня психології - день творчості та фантазії, девізом якого був "Твори та мрій, навіть якщо боїшся програти"

 Сьогодні, напередодні дня Святого Валентина, вчителем образотворчого мистецтва Мартіросян Н.О., був проведений майстер - клас "Своїми руками - це просто". Учні проявили фантазію у виготовленні валентинок та привітати ними своїх друзів та рідних.

                                    

Як не помилитися у виборі професії?

      Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Від того, яким буде твій вибір залежить, як складеться подальше життя та як ти в ньому будеш себе почувати.

    Для прийняття правильного рішення при виборі професії необхідно враховувати ряд факторів – власні побажання, психологічні особливості та можливості й потреби ринку праці.

     Існують ряд помилок  при виборі професії.

Чого робити не варто...

1. Обирати професію, не маючи про неї достовірної інформації.

2. Орієнтуватися тільки на такі ознаки, як престижність і /або прибутковість.

3. Ставити знак рівності між професією та навчальним предметом.

4. Переносити ставлення до людини, представника певної професії, на професію як таку.

5. Вибирати професію «за компанію».

6. Прислухатися до думки людей, не компетентних у питаннях вибору професії.

7. Ігнорувати власні здатності й інтереси.

   Щоб не допустити таких помилок, пропоную вивчити свої професійні інтереси і нахили, мотиви вибору професії, за допомогою методик, які можна пройти онлайн на сайті   http://prof.osvita.org.ua/uk/determine/testing/index.html

Дружба у житті дитини.

         Дружба – це одне з найважливіших почуттів людини . Значимість дружби дуже цінна і висока.  Адже серед багатьох людей дуже складно знайти людину, яка розділить ваш світогляд, зрозуміє вас у важку хвилину і розділить з вами переживання, горе, радість і щастя, буде зберігати всі ваші секрети і залишиться вірним. 
    Дружба по праву вважається одним з найбільш важливіших і необхідних почуттів для будь - якої людини, а тим більше для дитини. Справжня дружба дуже цінна і це величезна радість, коли у вас є справжній друг.
 Пропоную Вам пройти тест  онлайн  «Наскільки ти крутий  друг (крута подруга)».  https://www.stopbullying.com.ua/test_choice  та переглянути мультфільм «Вірте у любов, вірте у Різдво» https://www.youtube.com/watch?v=CRJJY6sX4Sk 

Найкращі розвиваючі сайти для дітей українською мовою.

  Сучасні діти вже не уявляють свого життя без комп'ютера та інтернету: ігри, соцмережі, відео, мультфільми - це ще не весь перелік занять, які захоплюють дітей. Про негативний вплив такого проведення часу відомо всім.  Тому, аби зробити "інтернетний час" дитини кориснішим, пропоную добірку найкращих розвиваючих сайтів для дітей українською мовою.

   Тут Ви знайдете безліч цікавих матеріалів для своїх дітей: ігри, лічилки, віршики, казки, розмальовки, смачні рецепти для випічки, матеріали для творчого розвитку, мультфільми та багато іншого.

   Вся інформація, яка зібрана на даних сайтах цілком безпечна для дітей.

1."Левко" - сайт для дітей та батьків.  http://levko.info

2."Пустунчик" - інформаційно - розважальний портал присвячений розвитку, навчанню та відпочинку дитини.  https://pustunchik.ua/ua

3."Зроби Сам(а)" - цікавий сайт рукоділля. http://zrobusam.com.ua

4."Казкар" - http://kazkar.info

5. "Кращі казки світу"- сайт містить казки з усього світу українською мовою. https://kazki-svitu.org.ua

6."Читанка" - сайт на якому ви маєте можливість завантажити на свій пристрій будь - яку з книг представлених на сайті.  http://chytanka.com.ua

7. "МегаЗнайка" - сайт для дітей та батьків, для вчителів початкових класів та вихователів дитячих садочків. http://www.megaznaika.com.ua

8." Весела Абетка" - сайт, де зібрано безліч оповідань, загадок, казок, ігор,віршів. http://abetka.ukrlife.org

9."Дітвора"- сайт створений батьками для батьків. https://ditvora.com.ua

10. "Янко Гортало"- чудовий українськомовний сайт. Авторами якого є родина, яка виховує 5 -ро діток. Всі матеріали - це продукт натхнення великою родиною. https://yankogortalo.com

Дистанційне навчання на ура!

Поради для батьків.

    Дистанційна форма навчання все ще залишається незвичною для дітей, батьків та педагогів. Саме тому тривога, напруження, роздратування та інші емоції є прийнятними та властивими для незвичайної ситуації. Пропоную  рекомендації, які допоможуть раціонально розподіляти час та енергію в організації дистанційного навчання для дітей.

1.Дотримуватися режиму дня. Дистанційне навчання - це не канікули. Дитина має дотримуватися режиму навчальних буднів. Виконувати навчальні завдання краще у першій половині дня, коли мозок активний та зосереджений.

2.Долучайтеся до процесу навчання, але не виконуйте завдання замість дитини. Дайте можливість дитині розвивати свою самостійність та організованість.

3.Слідкуйте за дотримуванням балансу навчання - відпочинок.

4.Залишайте час для інтересів та захоплень дитини.

5. Частіше спілкуйтеся з дитиною на теми, що не стосуються навчання. Можете запропонувати пограти разом в настільні  чи рухливі ігри.

6.Хваліть своїх дітей та себе навіть за найменші успіхи.

7.Залишайте час для себе. Батьки, які знаходять час для власного відновлення - це найкращий взірець та підтримка для своїх дітей.

Таємнича мова кольору

   У психології кожен колір впливає на свідомість по - різному і має своє значення. Коли ми бачимо який - небудь колір, у нас виникає якась емоція, підвищується або погіршується настрій.Під впливом кольору люди роблять певний вибір, навіть не замислюючись над цим. Саме про особливості кольорів, їх використання дізналися учні 6 класу на годині спілкування з елементами арт - терапії "Таємнича мова кольору".

Поради  психолога

           

          

          

Учні 5 та 6 класу приєдналися до Всеукраїнської акції " 16 днів проти насилля" та підготували плакат "Долоні - не для биття".

                                                

3 грудня - Міжнародний день людей з інвалідністю

   Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році.

 Цього дня було підготовлено та проведено з учнями гуртка "Палітра" плакат "Прихована інвалідність". Метою даного заходу було показати, що життя з інвалідністю може бути однією з найскладніших речей, яку людина може пережити.Але як тим, хто не схожі на інвалідність, як їм жити з цим. І це жорстокий факт, якого багато хто не розуміє.

    З метою розвитку талантів дітей та молоді з особливими потребами, сприяння їх самоствердженню, за підтримки МОН проводиться дистанційно Всеукраїнський конкурс "Світ Dreams" (організатор Громадська організація "Українська Мистецько - Культурна  Асоціація"), в якому приймає участь Мартіросян Ерік в номінації малюнок.

                                    

    Мультфільми для школярів про дітей  з особливими освітніми потребами

 Пропоную добірку змістовних мультфільмів про життя та переживання дітей з різними особливостями розвитку, які допоможуть вам в підготовці до заходів присвячених Міжнародному дню людей з особливими потребами.

Не завжди легко  пояснити школярам, чому деякі діти змушені сидіти у візочку і не можуть бігати, а дехто навіть не може говорити чи бачити? Як навчити учнів розуміти, що відчувають і яким бачать світ люди з особливими освітніми потребами? Як донести думку про те, чому важливо спілкуватися і підтримувати таких людей?

Пропоную переглянути разом з дітьми дібрані мультфільми, які допоможуть простіше торкнутися складних і болісних питань.

https://www.youtube.com/watch?v=S_Q0ByWT8lg

https://www.youtube.com/watch?v=edWi7NrQKlA

https://tydyvy.com/video/DylAPkY

https://www.youtube.com/watch?v=6eQllI3C4WI

https://www.youtube.com/watch?v=qz3tIa-pn3I

    Сьогодні я хочу поговорити про  СНІД , який переходить усі кордони, захоплює у свої жорстокі тенета дедалі більше людей .

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

  Уперше ця дата, яка відзначається з ініціативи Всесвітньої організації  охорони здоров'я, з’явилася у календарі 1 грудня 1988 року.

Шляхи зараження ВІЛ/СНІД:

1. Через кров.

2. При статевих контактах з ВІЛ-інфікованою людиною.

3. Від ВІЛ-інфікованої матері до дитини (під час вагітності, пологів, годування).

4. При створенні татуювань і пірсингу, під час гоління, манікюру, інших косметичних процедур та медичних маніпуляцій, які супроводжуються пошкодженням цілісності шкіри чи слизових оболонок з використанням нестерильних інструментів.

СНІД не передається:

Через побутовий контакт (під час чхання, кашлю, спільного проживання, роботи в одному приміщенні, користування посудом, рукостискання).

Через піт, слину та сльози.

Кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких від цієї страшної інфекції, бо СНІД може увійти практично в кожен дім, кожну сім’ю. Бережіть себе!

 В дивовижний світ Дитинства з квіткою - семицвіткою

   Найкращий спосіб зробити дітей хорошими - це зробити їх щасливими, говорив відомий поет Оскар Уайльд. 

  У дітей можна навчится багатьох речей, з  ними ніколи ненудно. З дітьми іноді важко порозумітися. Але, ми, дорослі, знаємо як знайти ключик до їхнього серця.

   Щорічно 20 листопада відзначається Всесвітній день дитини. В цей день  учні 2 класу разом з чарівною квіткою - семицвіткою  помандрували в Країну Дитинства, де було показано красу і неповпорність дитячого світу.

      

                                                 

Вчимося бути толерантними

   16 листопада 1995 року на 28 сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, проголошений Міжнародний день толерантності. 

   В цей день з учнями 1 класу був переглянутий мультфільм , метою якого було донести дітям, що таке толерантне ставлення до людей. З учнями 7-А та 8 класу проведено тренінгове заняття "Вчимося бути толерантними". Школярі  розвивали навички спілкування з іншими з допомогою різноманітних вправ, зробили  висновок, що усі різні, але кожен прекрасний по - своєму.

    

       

Година спілкування " Людина починається з добра"

Дуже доброю традицією для багатьох країн світу стало щорічне святкування 13 листопада Всесвітнього дня Доброти. Офіційно цей день був заснований у 2000 році. 

Цього дня з учнями 3класу була проведена година спілкування "Людина починається з добра". Діти ознайомилися з поняттями добро, доброта,милосердя, склали абетку гарних слів, виконали вправу "Добре та зле", "Скринька народної мудрості". Переглянули та обговорили мультфільм про доброту "Пес та чапля", а в кінці заняття склали "Квітку доброти".

     

                                                      

Адаптація дітей у 1 та 5 класі

Початок навчання в школі,перехід із початкової школи до середньої вважають кризовим періодом. Щоб даний період пройшов успішно, було розроблено план адаптації школярів.

З учнями проводиться діагностична робота, корекційно - розвивальні заняття.

   

Психологічний супровід професійної орієнтації підлітків

Вибір професії - це велика відповідальність, саме тому, в нашій школі приділяється велика увага профорієнтаційній роботі. З метою сприяння професійного самовизначення, формуванню позитивного ставлення до професій було проведено опитування учнів 9 класу та тренінг "Хочу - можу - треба".

 Учні були активними учасниками, висловлювали свою точку зору, щодо вибору майбутньої професії.

         

    Психологічний супровід адаптації учнів 5 класу

       Перехід учнів початкової школи до середньої справедливо вважається кризовим, тому і пов'язаний з певними ускладненнями. 

   В період жовтня - грудня  проводиться дослідження учнів 5 класу з метою успішної адаптації. Цього року робота розпочалася з допомоги  в виборі голови класу, а продовжилася дослідженням  рівня тривожності учнів, визначення темпераменту, ставлення до навчальних предметів.

Корекційні заняття були спрямовані на усвідомлення соціального статусу п'ятикласника,формування позитивного ставлення до своїх можливостей, уміння долати труднощі.

В кінці I семестру були проведені батьківські збори "Особливості адаптації учнів 5 класу". Батьки мали можливість прийняти участь в експрес - опитуванні "Чи знаєте ви свою дитину?", ознайомилися, що таке адаптація, особливостями дітей  даного віку, та отримали поради, щодо успішної адаптації дитини.

       

                     

Тиждень інклюзивної освіти
      З 02.12. 2019 року в нашій школі розпочався тиждень інклюзивної освіти. В цей деь учні мали можливість прийняти участь в акції "Діти - дітям". Разом з керівником гуртка "Палітра" Н.О. Мартіросян гуртківці приготували різдзвяні подарунки для дітей з ООП.
 Також розпочала діяти скринька довіри "Я хочу, щоб мене почули". Скринька довіри - це місце, де учні мають можливість розмістити запитання, які турбують, побажання та пропозиції. При цьому все це зробити анонімно.
                            
                  
 3 грудня - Міжнародний день інвалідів.
В цей день була проведена година спілкування для учнів 4 та 5 класу "Для Вас відкриті наші душі і серця".Учні мали можливість переглянути презентацію " Можливості - обмежені, здібності - безмежні", та мультфільм "Мотузки".
 
Цього ж  дня на  базі Єлизаветградківської філії  разом з асистентами вчителів, батьками та дітьми з ООП був проведений круглий стіл.
     
                                                        
04.12.День толерантності.
Проведено опитування учнів 6 та 7 класу класу " Моє ставлення до дітей з особливими потребами".
      
Класний керівник 5 класу Н.О.Мартіросян разом з своїми учнями представили  стінгазету "Всі ми різні, але всі ми рівні"
         
В  четвер 05.12. проведено тренінг для учнів 2 та 3 класу "Друзі з особливими потребами"
     
Закінчився тиждень 06.12. тематичною виставкою в шкільній бібліотеці "Навчи своє серце добру"
  
Методичне об'єднання вчителів та асистентів  вчителів  інклюзивного навчання
21 листопада на базі Єлизаветградківської філії було проведено методичне об'єднання вчителів та асистентів вчителів інклюзивного навчання "Створення умов та організація навчання учнів з вадами розвитку"
Були обговорені питання соціалізації дітей з ООП в загальноосвітньому просторі в умовах інклюзивного навчання, надані поради щодо роботи з інклюзії. Ознайомлено з новинками педагогічної літератури.
Продовжилася робота щодо адаптації учнів 1 класу.
Готовність до школи

Початок навчання дитини в 1 -му класі складний і відповідальний етап у житті.Не секрет, що саме перші місяці навчання  вкрай важливі, адже в цей час формується загальне ставлення до школи.

За ці місяці важливо створити в класній спільноті відчуття повного прийняття, довіри, взаємозацікавленості та бажання слухати одне одного.Саме тому протягом вересня - жовтня було проведено психодіагностичне обстеження учнів 1 класу.

 Корекційні заняття з першокласниками  спрямовані на розвиток емпатії, комунікабельності, розвитку пізнавальних процесів, комфортного психологічного клімату.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.