Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Шкільна бібліотека

Дата: 25 грудня 2018 о 14:01, Оновлено 23 лютого 2021 о 15:33

Бібліотечний урок «Журнали для дітей»

У другому класі бібліотекарем Пустовойт Л.І. був проведений бібліотечний урок «Журнали для дітей». Метою уроку було ознайомлення учнів з періодичними виданнями для дітей,сприяння всебічному розвиненню дитячого кругозору та вмінню читати журнали. Було застосоване таке обладнання: виставка «Дитяча періодика», комп’ютер, журнали, папір, олівці. Урок був проведений у формі бесіди + урок творчості. 

 


Подаруй бібліотеці книгу

Я прошу вас звернути увагу на виставку яка з’явилася у нашій школі завдяки проведеній акції «Подаруй бібліотеці книгу». Наша шкільна бібліотека поповнилася книгами на різну тематику. Це книги для старших школярів. Тут і «Кобзар» Т.Г.Шевченка, подарований ученицею 5 –го класу Гелетій Мариною і твори Олександра Довженка, та збірка українських письменників, подарованих учнем 10 класу Комарем Віталієм. Займає місце на поличці і пізнавальна книга «1000 знаменитых чудес и загадок истории». Із серії пригод «Пятнадцятирічний  капітан» Жюль Верна, з цієї ж серії на тему фантастики «Граф Дракула» Брема Стокера,Мері Шеллі «Франкенштейн», «Меч некроманта» Леоніда Кудрявцева.

            Дуже радує, що до нас потрапили книги з серії «Золота колекція дитинства» «Сказки» О.С Пушкіна,, також три книги Олександра Волкова «Сім підземних королів», «Таємниця покинутого замку», «Огненный бог марранов».

            Всі ці перечисленні книги подарував учень 8 –го класу Савченко Сергій, який являється лідером в цій акції, ним подаровано 9 книг. Дуже гарну книгу подарував учень 8 –го класу Просінюк Максим «Сказки народов мира» із серії «Волшебная книга». Далі перейдемо до літератури для молодшого шкільного віку. Ці книжки подарували учні молодшої та середньої ланки. Такі як Футорнюк Діана, Канцібер Катя,Пентюхіна Настя, Іванов Влад. Серед книжок , подарованих цими учнями і казка Братів Грімм «Горщик  каші», українські народні казки: «Жив був Сірко»,»Курочка ряба»,казка про бабу Ягу, «Білосніжка та семеро гномів» , «Фарбований лис» Івана Франка. Дуже я вдячна  вчителям нашої школи Повалій Вікторії Іванівні та Гайдабурі Валентині Петрівні, які теж прийняли участь в акції. Вікторія Іванівна подарувала для читачів молодшого шкільного віку книжечки із серії «Для вашої дитини» «Колобок», «Солом’яний бичок», «Гуси –лебеді», «Попелюшка», «Коза –дереза».

            Валентина Петрівна подарувала гарно оформлену книжку «Чарівник країни ОЗ»,та багато журналів .

Велике спасибі всім хто подарував шкільній бібліотеці такі чудові книжки.

   


Шевченківські дні

У березні 2019 року світ відзначає 205 років від дня народження Тараса Шевченка. Кожна нація має свого генія, визнаного і почутого не тільки нею, а й іншими народами. Заглибитись в духовну спадщину письменника, відчути його невмирущі слова та актуальність творчості і в наші дні, допоможе користувачам нашої    бібліотеки виставка «Натхненне слово Кобзаря».


Година пам’яті Героїв Небесної сотні «У їхніх серцях жила Україна»

22 лютого в актовому залі Михайлівської ЗШ І-ІІІ ступенів була проведена година пам’яті Героїв Небесної сотні «У їхніх серцях жила Україна» для учнів 5 -11 класів. Метою цього заходу було вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні,виховання патріотичної свідомості, та бажання стати гідним громадянином України. Актовий зал був оформлений стіною пам’яті Небесної сотні (прапор України, надписи «Герої не вмирають», «Сам не знаю, де погину…», список прізвищ героїв,квіти з чорною стрічкою, шини та фрагменти бруківки, свічки біля неї.

  


Афганістан біль у моїй душі

13 лютого 2019 року була проведена виховна година до Дня виводу військ з Афганістану «Афганістан біль у моїй душі». Метою цього заходу було розширення знань учнів про історичні події афганської війни; виховання поваги і шани до воїнів – інтернаціоналістів, до трагічної сторінки нашої історії. В процесі проведення виховної години було використане мультимедійне устаткування, де були показані відео. На зустріч був запрошений воїн –інтернаціоналіст Мартинов Олександр Олександрович, який цікаво розповів про події того часу.

 


Непереможність Крут 

29 січня 1918 року близько 300 зовсім молодих людей, - київських студентів та учнів старших класів гімназії зі зброєю в руках стали на захист незалежності проголошеної напередодні Української Народної Республіки. Упродовж п'ятигодинного бою необстріляні ополченці, не відступивши й на крок, стримували шеститисячний (!) загін регулярної більшовицької армії. Тим самим на рівнинній станції Крути, що між Бахмачем і Ніжином, силою своєї мужності вони створили таку духовну висоту, до якої піднятися поки що можуть тільки одиниці. Трагічна загибель студентів під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну. Ми повинні знати історію, що вмита кров`ю і сльозами.

Про  сторінки цієї історії  розповідає  виставка  «Хроніка подій", де були представлені копії документів державного архіву. Двоє ведучих ознайомили відвідувачів бібліотеки з зібраними матеріалами.  

            


День Соборності — свято України

День Соборності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року.

Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.

У читальному залі бібліотеки діти мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою, яка була присвячена  Дню Соборності, їм були запропоновані для перегляду книги з розвитку історії України.


Інтелектуальна гра –подорож «Ми подорожуємо по казках» 

У п’ятницю, 18 січня, бібліотекар Пустовойт Л.І. провела інтелектуальну гру –подорож «Ми подорожуємо по казках» з учнями 4 –го класу.Було створено дві команди. Гра проводилася у вигляді подорожі. Бібліотекар оголошує початок подорожі. Казковий потяг відправляється. Звучить маршова музика. Ведуча оголошує зупинки та називає завдання, які потрібно виконати, щоб потяг пішов далі. Зупинки мали назви « Місто казкових персонажів», «Казканія», «Станція письменників», «Будівельники»і т.д. Казковий потяг прибуває до місця призначення. Підбиваються підсумки та оголошується команда - переможець.

                    


Порушення прав у казках

Право – система обов’язкових для всіх, формально визначених правил поведінки, які встановлюються або дозволяються державою. Дитина від народження має права. Права дитини – це певні можливості, які потрібні вам, дітям, для того, щоб жити і дорослішати. Ваші права визначено в Конвенції про права дитини, яку було прийнято ООН 20 листопада 1989 року. Конвенція – головний міжнародний документ щодо захисту дітей. Знати свої права – означає вже наполовину володіти ними.

 З 10 –го по 14 грудня в нашій школі проходив тиждень правознавства. Вчитель історії та правознавства Павленко Т.В. оголосила конкурс плакатів. До цього конкурсу долучилася  й бібліотекар Пустовойт Л.І., виготовивши плакат на тему «Порушення прав у казках». Плакат складався з розділів: право на життя    ( «Колобок», «Червона шапочка»), право на житло( «Коза – дереза», «Зайчикова хатка» ),право на сім`ю  ( «Дідова дочка та бабина дочка»,  «Гидке каченя»),право на повноцінне харчування ( «Лисичка та Журавель»).  Бібліотекар провела бесіди з дітьми по даній темі.

  


Пам'ять про Голодомор 1932-1933

Понад півстоліття трагедія 1933 року перебувала поза увагою істориків Настав час звернутися до цієї раніше забутої теми. Правда про голод, якою б вона не була страхітливою, потрібна не лише тим, хто пережив його, а й молодому поколінню. Страшне лихо, яке пройшло по нашій багатостраждальній Україні мало назву – голодомор. Мільйони дітей та дорослих померли від голоду в ті страшні роки. А ті хто вижили, зі сльозами на очах пригадують ті страшні пропалені болем роки. Їх ніхто вже не запалить. Свіча мільйонів замордованих голодною смертю погасла в далекому 1933. Ми ж з вами можемо запалити свічку тільки для світлої пам’яті і щоб зігрілися душі убієнних голодом та політичними репресіями. 23 листопада в Михайлівській ЗШ І –ІІІ ступенів діти ознайомилися з виставкою,   приуроченою пам’яті жертвам Голодомору  В пам’ять про тих, хто не вижив в дні Голодомору була запалена свічка.  Також діти мали змогу ознайомитись із  книгами про Голодомор.  

Хай світло від свічки у небо летить

Хоча б одну душу зігріє в цю мить

Щоб душа ця загублена спокій знайшла

І у вічність до Бога вона відійшла

 


Тиждень пожежної безпеки

Пожежа завжди являє собою величезну небезпеку для людини, і з цим не посперечаєшся. Але якщо дорослі люди знають і про потенційну небезпеку будь-якого спалаху, і про те, як слід поводитися при пожежі, то маленькі діти такою інформацією просто не володіють, і тому вони часто виявляються беззахисні.

З цієї причини ми протягом тижня навчаємо дітей правилам пожежної безпеки. До цього навчання долучилася  бібліотека нашої школи , організувавши виставку–інформацію, в якій було викладено формулювання поняття «пожежа», причини виникнення , основні дії та засоби, завдяки яким можна запобігти цьому лихові.


Дня писемності та мови

9 листопада у бібліотеці школи  відбулася виставка до Дня писемності та мови.  Це свято вшановує вся наша держава. Бо мова-життя духовного основа. Суспільство не може існувати без мови -засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням. Сьогодні цю дату відзначаємо 21-й рік поспіль, оскільки свято було започатковане Указом Президента України Л.Д.Кучми у 1997 році. Згідно з православним календарем, сьогодні - День вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця - послідовника творців слов'янської писемності Кирила та Мефодія.


Людина починається з добра

Із метою впровадження в практику роботи школи спадщини Сухомлинського В.О. 28.09.2018 р. в Михайлівській ЗШ І –ІІІ ступенів  у 3-му класі була проведена виховна година «Людина починається з добра» бібліотекарем Пустовойт Л.І. та вчителем Кривулею В.В.  Використано таке обладнання:  портрет В.О. Сухомлинського,  малюнки до його оповідань, плакати. Виховна година була направлена на ознайомлення учнів із життям і творчістю В.О. Сухомлинського.

 На годині спілкування були зачитані повчальні оповідання автора, діти з задоволенням відгадували загадки за тематикою казок Сухомлинського. А також з інтересом відшукували малюнки до оповідань. Найактивніші учні ознайомили своїх однокласників з власними казочками. Дітям  було  також запропоновано намалювати малюнки за казками В.О. Сухомлинського.

 


Тиждень безпеки дорожнього руху

Як запобігти дорожньо-транспортним подіям? Вберегти, врятувати, захистити можна вихованням та навчанням наших маленьких читачів.В холі нашої школи була організована виставка  «Тиждень безпеки дорожнього руху». Діти мали можливість ознайомитися з  тематичними матеріалами , а також загадати один одному загадки по даній темі.


Знайомство з бібліотекою

1 вересня в нашій школі проходив квест, присвячений Дню знань, до нього долучилася і бібліотека нашої школи, де розмістилася   «Станція розумників». До приміщення бібліотеки були запрошені діти з батьками, де проводився  виховний захід «Знайомство з бібліотекою». Бібліотекар Пустовойт Л.І. разом   з учнями 6-го класу у формі загадок ознайомили майбутніх першокласників з поняттям «бібліотека», «книга», «бібліотекар», «читач».

Діти побачили на власні очі, де «живуть» книги.Зрозуміли поняття  «стелаж», «поличка».

Спілкуючись з дітьми,ми вияснили,якими казками вони захоплюються та загадали їм загадки про улюблених героїв.В цьому заході приймали активну участь як батьки так і діти.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.