Сьогодні в Україні вперше відзначають День Єднання
Цього дня закликають підіймати національні прапори та прикріплювати до одягу синьо-жовті стрічки. Відповідно до Указу, в цей день був піднятий Державний Прапор України біля нашої школи, та о 10:00 був виконаний Державний Гімн України.
Незалежність – це найвища цінність кожної нації, а прапор, що вільно майорить на землі предків, – символ державності. Вірю, наш прапор завжди гордо розвиватиметься над Україною та буде надійним оберегом у всіх наших справах та помислах, а кожне з наших сердець буде наповнене почуттями гордості за рідний край, любові до Батьківщини, поваги до нашої держави та її символів. Упевнена, що кожен з нас готовий зробити все для процвітання нашої країни, зміцнення її позицій, щоб Україну поважали в усьому світі. Переконана, що завдяки мужності українського народу ми зможемо пережити ці важкі часи і обов’язково переможемо.
Нині в Україні йде війна. І це у ХХІ столітті! Хто б міг подумати, що таке можливо? Росія не могла і досі не може змиритись з існуванням незалежної України, з тим, що Україна зробила європейський вибір і прагне стати частиною Європи.
Ліна Костенко писала: «У кожної нації свої хвороби. У Росії – невиліковні». Вороги розуміють, що тільки розділивши, посіявши ворожнечу, нас можна буде й надалі тримати в покорі. І щоб зробити нас слабшими, недруги намагаються нас розсварити. Російські сепаратисти зазіхають на територіальну цілісність нашої держави. На Сході точаться криваві бої. Там вирішується доля і майбутнє України. Ми знаємо, що ми - єдині, що перемога буде за нами. Єдина Україна, європейська Україна - іншого шляху у нас немає.
Стоп насильству !
З 25 листопада по 10 грудня в Україні триває міжнародна акція «16 днів проти насильства».
Ця щорічна міжнародна кампанія починається 25 листопада, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, і триває до 10 грудня – Дня прав людини.
З 1991 року акцію «16 днів проти насильства» підтримують у 100 країнах світу, щоб збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства і створити соціальний простір, вільний від насильства. В нашій школі з цього приводу представлено книжкові виставки «Стоп насильству!» та «Обов`язки та права – усьому голова».
Метою виставок є привернення уваги користувачів бібліотеки до проблем насилля у суспільстві, адже найвищою цінністю будь-якої держави є людина – її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість та безпека. Ці заходи сприяють вихованню в дітей людяності, поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків.
День Пам`яті
"Ні труни, ні хрестів і ні тризни!
Прямо в яму, На віки-віків!
Чорна сповідь Моєї Вітчизни
І її затамований гнів»
А. Листопад
Проходить час, і, здається, він повинен був залікувати рани.
Але ці рани на серці України кровоточать дотепер, не даючи забути одну з найтрагічніших сторінок історії нашої Батьківщини.
З метою вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні 27 листопада бібліотека презентувала виставку «Забуттю не підлягає», що висвітлює трагедію голодомору 1932-1933 років.
Тиждень безпеки дорожнього руху
Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у тій чи іншій екстремальній ситуації. Сьогодні, навчаючи дітей правилам дорожнього руху, ми закладаємо надійний фундамент майбутнього безпечного життя.
З 13 по 17 вересня в школі пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху «Вивчаємо, знаємо, виконуємо», метою якого було залучення дітей до вивчення та дотримання Правил дорожнього руху, безпечної поведінки на вулицях міста, заміських дорогах, у транспорті. З цієї нагоди в нашій бібліотеці була представлена книжкова виставка «Безпека на дорозі - безпека життя». Метою виставки є формування позитивного ставлення до вимог безпеки в учасників дорожнього руху; обґрунтування важливості дотримання безпечної та відповідальної поведінки на дорозі задля збереження життя та здоров'я школярів.