Про підсумки тижденя інклюзивної освіти
З метою розкриття та усвідомлення потреб й можливостей інклюзивної освіти у навчально-виховному об’єднанні, у період з 02.12.2019р до 06.12.2019р. відбувся тематичний тиждень.
В рамках тижня, учні закладу, вчителі та зацікавлені батьки мали змогу познайомитися із проблематикою організації освітнього процесу для учнів з особливими потребами та окреслили шляхи співпраці задля позитивних змін у міжособистісних стосунках.
Тиждень інклюзивної освіти відбувся за таким планом:
02.12- Інформаційний день. Скринька довіри (кабінет психолога) «Я хочу, щоб мене почули». Акція «Діти – дітям» (вироби власними руками).
03.12 – Міжнародний день інвалідів. Година спілкування для учнів 4 та 5 класу «Для вас відкриті душі і серця». Круглий стіл на базі Єлизаветградківської філії для батьків та дітей з особливими потребами.
04.12 - Моніторинг проблем. Моніторингові дослідження серед учнів 6-7 класу «Моє ставлення до дітей з особливими потребами». Випуск стінгазети «Всі ми різні,але всі ми рівні»
05.12 - Тренінг для учнів 2-3 класу «Друзі з особливими потребами» (психолог)
06.12 - Тематична виставка в шкільній бібліотеці «Навчи своє серце добру».
Роботу тижня організовано головою методичного об’єднання вчителів інклюзивної освіти навчально-виховного об’єднання Мартіросян Н.О та практичним психологом Гайдабурою В.П.
Для довідки
ЮНЕСКО визначає інклюзивне навчання як «процес звернення і відповіді на різноманітні потреби учнів через забезпечення їхньої участі в навчанні, культурних заходах і житті громади, та зменшення виключення в освіті та навчальному процесі».
Тобто це такий спосіб отримання освіти, коли учні або студенти з особливими освітніми потребами навчаються в загальному освітньому середовищі за місцем свого проживання, – і це є альтернативою інтернатній системі, за якою вони утримуються та навчаються окремо від інших дітей, або домашньому та індивідуальному навчанню.
Але питання інклюзії варто розглядати не тільки в аспекті створення доступного освітнього середовища для дітей з особливими освітніми потребами. Інклюзивна освіта в широкому сенсі передбачає створення рівних можливостей для всіх категорій дітей в Україні.
Жоден з них не має відчувати себе іншим – і це головне завдання інклюзії.