У Михайлівській ЗШ І-ІІІ ступенів встановлено меморіальну дошку Захиснику України Олександру Ляшку

Date: 3 листопада 2019 о 13:17

1 листопада на території Михайлівської ЗШ І-ІІІ ступенів КЗ “Михайлівське НВО” відбулося відкриття меморіальної дошки Олександру Ляшку, випускнику Михайлівської школи 2013 року, який загинув на Сході України 19 червня 2019 року в п. Новотроїцьке біля Волновахи захищаючи суверенітет та територіальну цілісність нашої держави.

Меморіальну дошку Олександру Ляшку встановлено поряд з меморіальною дошкою його односельця, захисника України - Романа Бойка, також випускника Михайлівської ЗШ І-ІІІ ступенів, який загинув у листопаді 2014 року, захищаючи Батьківщину.

Вшанувати пам’ять загиблих захисників України зібралися мама загиблого воїна Любов Олександрівна, дружина Людмила з маленьким сином Кирилом, голова Кіровоградської обласної ради Олександр  Чорноіваненко, голова Олександрівської районної ради Григорій Гончаренко, перший заступник голови Олександрівської  райдержадміністрації Анатолій Каражбей, Олександрівський районний військовий комісар Юрій Антонов, командир військової частини А0981 Олександр Федорець,  побратими Олександра - молодший сержант Максим Вакулович, старший матрос Юрій Єрмоленко, молодший сержант Віталій Будиленко, матрос Віктор Карнаухов, молодший сержант Володимир Кондулов, старший сержант Вадим Жданов, матрос Всеволод Марченко, старший сержант Василь Кметь, депутати районної ради Олександр Пісний, Станіслав Бакаляр, Алла Федорова,  жителі села Михайлівки, педагогічний та учнівський колективи школи.

Почесну варту біля меморіальної дошки впродовж мітингу несли випускники 11 класу Іванов Сергій, Авдійчук Анастасія та військовослужбовці військової частини А0739, командир частини -  Олексій Горбатов.

Право відкрити меморіальну дошку старшому матросу Олександру Ляшку, було надано його мамі Любові Олександрівні та дружині Людмилі. Освячення дошки, молебень за Олександром та всіма військовими, які загинули захищаючи Батьківщину, провів отець Сергій.

Вшанували воїнів хвилиною мовчання та покладанням квітів.

На мітингу, зі словами вдячності Захисникам України за подвиг перед Батьківщиною виступили: голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, голова районної ради Григорій Гончаренко, заступник голови Олександрівської РДА Анатолій Каражбей.

Військовий комісар Олександрівського районного військового комісаріату Юрій Антонов вручив мамі загиблого воїна  медаль УПЦ Київського Патріархату    “ За жертовність і любов до України ”.

Михайлівська земля може пишатися своїми героями, які не вагаючись ні хвилини у тяжкий для Батьківщини час стали на її захист. З 2014 року бойовий досвід  на Сході України набули  Анатолій Свороба, Віталій Гавриш, Юрій Попов, Сергій Ліподат,  В’ячеслав Антонь,  Віктор Лебідь,  Олександр Гриб,  Артем Борило, Сергій Цибенко,  Станіслав Буша,  Андрій Проценко, Сергій Півторак, Володимир Скирда, Віктор Мельник, Світлана Сліпець,  Олександр Онищенко, Андрій Куроп’ятник,  Ігор Куроп’ятник,   Максим Куроп’ятник,  Тарас Йокало, Максим Книш, Віталій Мохонько,  Сергій Корячко,  В’ячеслав Тарабанов,  Сергій Єршов, Микола Поліщук,  Василь Поковба, Роман Мостовий.

На честь воїнів – Захисників України учасники мітингу посадили березову алею навпроти центрального входу у школу,  як символу продовження життя.

Біоргафія

Народився Ляшок Олександр 6 березня 1995 року в с. Михайлівці. З 1998 по 2002 рік відвідував Михайлівський дитячий садок.

А 2002 року пішов до 1 класу. Хлопчик був ввічливим, добрим учнем, уважним до однокласників, товариським.

З серпня 2013 по вересень 2015 року виконував почесний обов’язок громадянина у Збройних силах України, був гранатометником відділення морської піхоти .

З жовтня 2015 по червень 2018 –  продовжив службу старшим матросом відділення морської піхоти роти морської піхоти 137-го окремого батальйону 35 окремої бригади Військово-Морських Сил Збройних Сил України в селі Дачне Одеської області.

З вересня 2018 по березень 2019 – такелажник такелажного відділення взводу роти забезпечення центральної артилерійської бази зберігання ракет і боєприпасів в селищі Лісове Кіровоградської області.

У період з  жовтня 2016 року по червень 2019 року виконував бойові завдання в зоні бойових дій  на території Донецької та Луганської областей.

Нагороджений відзнакою Президента України “За участь в  Антитерористичній операції”,  медаллю та нагрудним знаком “Учасник АТО”.

Загинув Олександр 19 червня 2019 року в п. Новотроїцьке біля Волновахи.