У Олександрівській РДА обговорили результати ЗНО 2019

Date: 23 вересня 2019 о 16:19

На апаратній нараді, яку 23 вересня провів перший заступник голови райдержадміністрації Анатолій Каражбей, розглянуто питання про організацію та проведення ЗНО у 2019 році.

Як повідомив начальник відділу освіти райдержадміністрації Сергій Тимко, у 2019 році в районі проводилася відповідна робота щодо організації та проведення ЗНО. Проводилися наради з директорами шкіл, на яких розглядалися питання проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти. Також були розглянуті питання реєстрації учнів на пробне тестування, та основну сесію.

Керівниками шкіл, класними керівниками, вчителями-предметниками з учнями та їх батьками проводилася інформаційно-роз’яснювальна робота щодо організації та проведення ЗНО.

Крім цього дані питання висвітлювалися на шпальтах районної газети “Вперед” та на сайті відділу освіти райдержадміністрації.

Директорами навчальних закладів призначені відповідальні за підготовку комплекту реєстраційних документів

В результаті проведеної роботи в районі було зареєстровано 113 учасників (5 учнів були звільнені від ДПА по хворобі).

Для організованого та безпечного підвезення учнів 11 класів до пунктів тестування і в зворотному напрямку було організовано підвезення шкільними автобусами.

Під час проведення тестування було організовано супровід автобусів працівниками Олександрівського відділення поліції Знам’янського відділу поліції ГУНП Кіровоградської області

Позитивною є тенденція підвищення рівня навчальних досягнень учнів за останні три роки з української мови та літератури, математики, фізики, історії України, географії та біології.

Зокрема, зросла частка випускників закладів загальної середньої освіти, які отримали 160 балів і вище за результатами ЗНО. Проте  знизився рівень знань учнів з іноземної мови та хімії:

Позитивним в результатах зовнішнього незалежного оцінювання є те, що кількість учнів, які не подолали поріг в порівнянні з минулим роком зменшилася, зокрема, в 2018 році таких учнів було 59, а в 2019 році 40.

Поряд з цим, кількість учнів, які набрали 180-200 балів також знизилася (2018 – 27 учнів, 2019 році лише 18).

В цілому підвищився рейтинг закладів освіти району щодо результатів складання ЗНО серед освітніх закладів області. Так, із 221 закладу області КЗ «Олександрівське НВО №1» піднявся із 27 сходинки у 2018 році на 18 місце, КЗ «Михайлівське НВО» із 91 сходинки на 84 місце, КЗ «Красносілківське НВО» із 154 сходинки сідає 92 позицію.

Третій рік поспіль в районі діє система морального та матеріального стимулювання учасників зовнішнього незалежного оцінювання, які за результатами складання ЗНО отримали 190-200 балів та педагогічних працівникам, які їх підготували.

Відповідно до «Положення про призначення стипендій…» затвердженого рішенням сесії районної ради від 14 червня 2018 року №327 цьогоріч одноразову стипендію за результатами ЗНО отримали четверо випускників 2019 року та троє вчителів закладів освіти району.

Інформація із сайта Олександрівської РДА